Közélet

A bírósági szervezetről tartottak kerekasztalbeszélgetést a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán

A bírósági szervezetről tartottak kerekasztalbeszélgetést a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán

2016. április 28., csütörtök
A bírósági szervezetről tartottak kerekasztalbeszélgetést a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán
ajtk_kerekasztal

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara adott otthont április 25-én az Országos Bírósági Hivatal, a Szegedi Ítélőtábla és a Szegedi Törvényszék által szervezett egyetemi fórumbeszélgetésnek.

A rendezvényen

Balogh Elemér

, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar tudományos ügyek dékánhelyettese köszöntött minden résztvevőt és rövid előadásában ismertette a Szegedi Tudományegyetem képzési rendszerét.

Handó Tünde

, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke bemutatta a bírósági szervezetrendszert és a bíróságok központi igazgatási modelljeinek típusait, valamint az OBH létrejöttének történetét. A hallgatók megismerkedtek az OBH elnökének stratégiai céljaival, illetve az OBH működésével, fő feladataival és eredményeivel.

Harangozó Attila

, a Szegedi Ítélőtábla elnöke saját történettel szolgált a hallgatóságnak arról, hogyan döntött a bírói pálya mellett és mi jellemzi a bírói hivatást.

Tárkány-Szűcs Babett

, a Szegedi Törvényszék elnöke a bíróvá válásról, a bíró önmagával és a társadalom által a bíróval szemben támasztott elvárásairól szólt és arról, hogy a bírói hivatás sosem válik monotonná a folyamatosan jelentkező kihívások miatt.

Ördög Bence

, a Szegedi Törvényszék fogalmazója a bírósági fogalmazóvá válásról, a fogalmazók szerepéről és munkájáról beszélt, valamint személyes tapasztalatait osztotta meg a hallgatósággal, történetesen, hogy miért is jó fogalmazónak lenni. A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara és a Szegedi Ítélőtábla, valamint a Szegedi Törvényszék között hagyományosan jónak mondható kapcsolat következő állomása volt a megszervezett kerekasztal beszélgetés, amelynek során a közel 100 fős hallgatóság nem csak megismerhette a bírósági szervezetrendszer működését, és a szervezetrendszer előtt álló kihívásokat, hanem lehetőségük nyílt kérdéseket is megfogalmazni a jelenlévőkhöz, valamint észrevételeiket és javaslataikat is megismertetni a jelenlévő bírósági vezetőkkel.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.