Közélet

Bemutatták Edmund Stoiber volt bajor miniszterelnök könyvét Budapesten

Bemutatták Edmund Stoiber volt bajor miniszterelnök könyvét Budapesten

2016. március 9., szerda
Bemutatták Edmund Stoiber volt bajor miniszterelnök könyvét Budapesten
Balog Zoltán; Stoiber, Edmund

Bemutatták Edmund Stoiber volt bajor miniszterelnök Mert a világ változik című könyvét szerdán Budapesten, a kötetben a konzervatív politikus pályájáról, politikai barátai és ellenfelei politikájáról ír, kiemelve a politikai felelősségtudat jelentőségét.

Gulyás Gergely

, az Országgyűlés alelnöke, a Polgári Magyarországért Alapítvány főigazgatója az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem tartott méltatásában kiemelte:

Horst Seehofer

bajor miniszterelnök múlt heti látogatása után most

Edmund Stoiber

is Budapestre jött, és ez jól mutatja, hogy a magyar-bajor kapcsolatok mindig is szorosak, történelmileg megalapozottak voltak. Véleménye szerint aligha lehet hitelesebben beszélni változásról és állandóságról, mint Bajorországból, hiszen ez a német tartomány, miközben ápolja a hagyományokat, nagy gazdasági erővel és technológiai fejlettséggel rendelkezik, Németország gazdasági teljesítményének negyedét adja. Edmund Stoiber tizennégy éven át volt bajor miniszterelnök, ami már egy korszakot jelent, és ez az időszak az "európai optimizmus éveinek" tekinthető - közölte. Gulyás Gergely kiemelte: ma sok kihívással szembesül Európa, és Magyarország hálás azért a szimpátiáért, amellyel a volt bajor kormányfő a magyar állásponthoz viszonyul. Németország remélhetőleg minden nehézség ellenére hosszú távon a közép-európai országok ügyvédje, képviselője marad - mondta. Megjegyezte: Edmund Stoiber a néppártok jelentőségét is hangsúlyozza könyvében, azt, hogy olyan néppártokra van szükség, amelyek világosan kiállnak Európa értékei mellett.

Masát András

, az Andrássy Gyula-egyetem rektora Edmund Stoibert üdvözölve emlékeztetett: a német politikus összesen csaknem huszonöt éven át volt a bajor kormány tagja. Edmund Stoiber az egyetem egyik alapítója volt, és Bajorország támogatása nélkül az intézmény aligha érte volna el sikereit - mondta.

Martin Kastler

, a Hanns Seidel Alapítvány regionális vezetője arról beszélt, hogy Edmund Stoiber megtestesíti azt, amit az egyetem diákjai is megtapasztalnak: "ez egy szabad és demokrata Európa, amelyet (...) építünk és megújítunk".

Stoiber: Európa az eddigi legnagyobb válságát éli

Edmund Stoiber volt bajor miniszterelnök szerint Európa az eddigi legnagyobb válságát éli meg a menekültek miatt, és ennek a kihívásnak csak együtt, közösen lehet megfelelni. Bajoroszág volt kormányfője szerdán az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem Mert a világ változik című könyvének bemutatója után tartott pódiumbeszélgetésen azt mondta: a kelet-európai országoknak ugyan más a hozzáállásuk a menekültkérdéshez, mint nyugat-európai partnereiknek, de nem engedhető meg, hogy ez törést okozzon az Európai Unióban. A továbbiakban a migrációról szólva úgy fogalmazott: Magyarország "nehéz partner, a maga útján jár", ezért "nem lehet úgy megszelídíteni, hogy diktálnak neki - ehelyett meg kell győzni". Törökországot Edmund Stoiber nagyon fontos partnernek nevezte, Ankara nélkül a helyzetet nem lehet megoldani, szükség van rá, akkor is, ha a megegyezés nehéz és sokáig tart - jelentette ki. Azt mondta: a menekültek, bárhonnan jönnek is, biztonságos életet keresnek, Európa pedig reménysugár nekik, mert otthon már nem a szomszédjukhoz viszonyítják magukat, hanem azokhoz, akiknek láthatóan jobb soruk van Európában. Magyarországról azt mondta, 1989-ben hihetetlenül bátor volt, a német újraegyesítés Magyarországról indult, amit nem szabad elfelejteni.

Balog Zoltán

, az emberi erőforrások minisztere, a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumi elnöke a déli határon épült kerítésről azt mondta, a kerítés nem szép dolog a korábban nyitott és szabad határon, de fontos tudatosítani, hogy ez csak szükségmegoldás, óvintézkedés. Hozzátette, a kerítésen vannak kapuk, amelyeken legálisan be lehet lépni, és menedékkérelmeket benyújtani, így van ez Magyarországon is. Hangsúlyozta, Magyarország most ugyanazokat az értékeket védi, mint amelyekért 1989-ben kiállt az NDK-s menekültek előtti határnyitáskor, vagyis a biztonságot, a jogot és a szabadságot. Balog Zoltán azt mondta, az ENSZ becslései szerint a következő években akár 35 millió ember érkezhet Európába szerte a világból, és ezzel a kontinens nem tud egyedül megbirkózni, nemzetközi megoldásra van szükség. De ha ez lassan jön létre vagy elmarad, akkor átmenetileg nemzeti megoldások kellenek. Magyarország is erre kényszerült a biztonsága érdekében - fűzte hozzá. A miniszter arról is beszélt, hogy Magyarországon a politikusok - és benyomása szerint az emberek többsége - nem akarnak olyan viszonyokat, mint amilyenek például Franciaországban, Párizs egyes külvárosaiban kialakultak, ahol úgy tűnik, megbukik a multikulturalizmus, és ezért megoldhatatlan problémákkal szembesülnek.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.