Márciusban a kormány elé kerül a kórházi struktúra átalakításáról szóló javaslat - mondta az egészségügyért felelős államtitkár szerdán újságíróknak egy budapesti rendezvény után.
Zombor Gábor
hangsúlyozta, február 20-án kapja meg az összesített adatokat a megyei egyeztető bizottságoktól, az egészségbiztosítótól és a Gyógyszerészeti és Egészségügyi, Minőség-és Szervezetfejlesztési Intézettől (GYEMSZI) az ellátórendszer struktúrájának lehetséges átalakításáról. Az államtitkár utalt arra, a kormányülésen elhangzott, hogy április 1-jén megtörténik a kórházak adósságának konszolidációja, a kintlévőségeket átveszi a GYEMSZI utódja, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ. A kormánydöntés után minden olyan intézkedés megtesznek, amely az adósság újratermelődését, csökkentését eredményezi - tette hozzá. Zombor Gábor a magyar ápolók napja alkalmából tartott budapesti rendezvényen ünnepi köszöntőjében azt mondta, az elmúlt ciklusban indult béremelést tovább szeretnék folytatni. Jelezte, jövőre az alapellátásban dolgozóknak bértámogatást fognak nyújtani, de dolgoznak azon is, hogy rajtuk kívül minden ápoló, szakápoló alapbérébe beépítsék az úgynevezett mozgóbért és a különböző pótlékokat. Az államtitkár fontosnak tartotta azt is, hogy ne a csak a bérek emelkedjenek, de a munkakörülmények is javuljanak. Utalt arra, hogy az elmúlt időszakban több beruházás történt európai uniós forrásból a kórházi infrastruktúrában, és a még meglévő különbségeket ki kell egyenlíteni. Zombor Gábor beszédében leszögezte, a kormánynak nincs olyan terve, elképzelése, amely hátrányosan érintené a szakdolgozókat. A magyar ápolók napja alkalmából az államtitkár okleveleket és díjakat adott át. Kossuth Zsuzsa-díjban hárman, részesültek, Batthyány-Strattmann László-díjat egy szakápoló, a Pro Sanitate-díjat pedig nyolcan vehették át. Ezen kívül számos miniszteri elismerő oklevelet nyújtottak át.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.