Közélet

Farkas Zoltán: egyedülálló koncert zárja a Radio Espace 2 magyar heteit

Farkas Zoltán: egyedülálló koncert zárja a Radio Espace 2 magyar heteit

2014. november 15., szombat
Farkas Zoltán: egyedülálló koncert zárja a Radio Espace 2 magyar heteit

Egyedülálló, a bartóki muzsika népzenei alapjait és dzsesszes továbbgondolását is bemutató koncert koronázza meg a svájci Radio Espace 2 Magyarországgal foglalkozó, csaknem kéthetes műsorfolyamát november 21-én, pénteken - mondta Farkas Zoltán, a produkciót szervező Bartók Rádió intendánsa az MTI-nek.

A Népdal útja című hangversenyen

Bartók Béla

eredeti népi dallamokat felhasználó kamaraműveit

Balog József

zongoraművész és

Zalai Antal

hegedűművész szólaltatják meg, de a koncert itt nem ér véget, hiszen egy fiatalokból álló népzenei együttes, a Buda Folk Band és a dzsesszt képviselő Borbély Quartet újra is gondolja a műveket. A koncertre a Buda Folk Band és a Borbély Quartet külön erre az alkalomra szerzett kompozíciókkal is készül - mondta Farkas Zoltán a hangversenyről, amelyet a Magyar Rádió budapesti 6-os stúdiójából élőben közvetítenek mindkét csatornán, közös, francia-magyar nyelvű műsorvezetéssel. A lausanne-i székhelyű Radio Espace 2 november 10. és 22. között a magyar zenével, irodalommal, történelemmel, Budapest kulturális kínálatával foglalkozik a Bartók Rádióval együttműködésben megvalósuló nagyszabású programfolyamban. A műsorokat a francia nyelvű kulturális rádiócsatorna készítette, a Bartók hangfelvételekkel segíti a szerkesztők munkáját, és a záró koncert megszervezését vállalta magára. A műsorfolyamban központi szerepet tölt be egy

Kodály Zoltánról

szóló tízrészes sorozat, amelyben a komponista életútját és annak kultúrtörténeti hátterét mutatják be számos zenei betéttel fűszerezve. Bartókról ötrészes sorozatban hallhatnak az érdeklődők, és Budapest történetét, kultúráját, nevezetességeit is hasonló hosszúságú műsorfolyam mutatja be. Külön program foglalkozik József Attilával, Budapest 1914-es szellemi és irodalmi életével, a magyarországi romákkal, a Magyarországra hazaköltöző egykori emigránsokkal, és olyan aktuális kérdésekkel is, mint a német megszállás áldozatainak Szabadság téri emlékműve körüli polémiák.

Farkas Zoltán

arról is beszélt, hogy a mostani program inspirációjára szívesen állítanának össze a jövőben hasonló, egy-egy ország vagy régió kultúráját a magyar hallgatóknak bemutató tematikus műsorfolyamokat. Mint mondta, a bajor és a lipcsei közszolgálati rádiókkal például nagyon jó kapcsolatot ápolnak, amelyre építve kidolgozható lenne egy ilyen műsorcsomag, akár kölcsönös formában is: a német hallgatók így a magyar, a magyarok pedig a német kultúrával ismerkedhetnének meg mélyrehatóbban.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.