Az űrkutatás mérföldköveiről, a földönkívüli élet lehetőségeiről tartottak előadást neves szakemberek és csillagászok pénteken a Szent-Györgyi Albert Agórában.
Egyedül vagyunk az univerzumban? Miért nem bukkantunk még idegen civilizációk nyomára, és milyen módon folynak a kutatások? Lehetséges lesz az élet valaha a Marson? Többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ péntek délután a Szent-Györgyi Albert Agóra Élet a Földön kívül című előadássorozatán. "Egy konzorciumban elnyert pályázat segítségével a Magyar Asztronautikai Társaság az ország több helyszínén népszerűsíti az űrkutatást előadásokkal és vándorkiállítással" - mondta meg
Sik András
, Magyar Asztronautikai Társaság képviseletében. Székesfehérváron az Űrkutatás Napjához kapcsolódó előadássorozattal várták az érdeklődőket, Sopronban a bolygókutatás témakörében tartottak workshopot, Miskolcon pedig a kisműholdak történetével ismerkedhettek meg. Szegeden a földönkívüli élet kutatása, illetve a Földet elhagyó emberek jövőképe köré építették az előadást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.