Közélet

Partnerségi Program – középpontban a közigazgatás reformja + FOTÓK

Partnerségi Program – középpontban a közigazgatás reformja + FOTÓK

2014. március 10., hétfő
Partnerségi Program – középpontban a közigazgatás reformja + FOTÓK
partnersegi_program07_gs

A Jó Állam koncepció célja, hogy hatékonyabb, olcsóbb, jól működő közigazgatás jöjjön létre, az elmúlt három és fél év elért eredményeit egy konferencia keretében összegezték a megyeházán. A Partnerségi Program keretében a résztvevők észrevételeit is csokorba szedték.

A Partnerségi Program célja a Magyary Program, a Jó Állam koncepció és a közigazgatás-fejlesztés eredményeinek megismertetése a lakossággal, kiemelten az egyetemistákkal, valamint a kormánytisztviselőkkel. A közigazgatási reform részleteit a megyeházán tartott konferencián értékelték. „A legfőbb cél, hogy áttekintsük azt az elmúlt három és fél évet, ami alatt gyökeresen átalakult a területi államigazgatás. Egy olyan fordulat következett be ezen a területen, ami már két évtizede érett, csak egyik kormány sem volt képes ezt megelőzően belefogni ebbe” – fogalmazott

Virág Rudolf

, a KIM területi államigazgatás fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa. Hozzátette, a területi áttekinthetetlenség korszaka lezárult, az alapvető fordulópont 2010-ben volt, amikor is a közigazgatási hivatalok ismét megyei beosztást kaptak, és visszakapták az önkormányzatok fölötti törvényességi kontroll lehetőségét. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium miniszteri biztosa kiemelte a járási hivatalok 2013-as megalakulását is, szólt az új önkormányzati törvény megalkotásáról is. „Ennek a munkának a betetőzése az új kormányablakok megnyitása lesz, ahol sztenderd színvonalú és folyamatosan bővülő szolgáltatással állnak az állampolgárok rendelkezésére” – közölte a konferenciasorozat szegedi állomásán, ahol a járási hivatalvezetőknek azokat a térképeket is átadták, amelyek az új járási rendszert ábrázolják. A Partnerségi Program rendezvényén résztvevőket

Kovács Zsolt

, a Csongrád Megyei Kormányhivatal igazgatója köszöntötte. Kiemelte, több mint 250 millió forint követlen megtakarítás jelentkezett az átalakítás révén csak Csongrád megyében. A Magyary Program 2014-2020-as időszakra vonatkozó célkitűzéseit is ismertették a megyeházán, míg délután „Gyermekeink a neten” című programra invitálták az érdeklődőket, amit a KIM a világháló veszélyeinek tudatosítására, valamint a gyerekeket ért iskolai és internetes zaklatás jelenségének csökkentésére indított. Erre iskolaigazgatókat és szülői közösségek képviselőit invitálták. „Az Internet nem felejt” elnevezésű projekt célja, hogy tudatosítsa a fiatalokban az internet, és ezen belül kiemelten a közösségi oldalak veszélyeit. A statisztikák szerint évről évre nő Magyarországon a fiatalok körében az internethasználattal töltött idő, 2013 első negyedévében átlagosan már 209 percet töltöttek a számítógépek előtt.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.