Közélet

Jobbik: a szétosztott kommunista nyugdíjaktól a bányanyitásig + FOTÓK

Jobbik: a szétosztott kommunista nyugdíjaktól a bányanyitásig + FOTÓK

2014. március 14., péntek
Jobbik: a szétosztott kommunista nyugdíjaktól a bányanyitásig + FOTÓK
jobbik07

A Fidesz is a multinacionális tőke hatása alatt működik, intézkedései látszatra azok, amik, vagy megkésettek, vagy a Jobbiktól lettek „importálva” - hangzott el a radikálisok péntek esti szegedi fórumán.

A március 15-i nemzeti ünnepünk előestéjén a szegedi szimpatizánsainak lakossági fórumot ajándékozott a helyi Jobbik

Gyöngyösi Márton

országgyűlési képviselő vendégeskedésével, akivel együtt a párt szegedi vezetése megkoszorúzta a Klauzál téri Kossuth-szobrot is.

A kommunista luxusnyugdíjakat szétosztaná a Jobbik

Rácz Tibor

szegedi alelnök, az 1-es szegedi választókerület országgyűlési képviselőjelöltje a radikálisok Kimondjuk, megoldjuk című kampánykiadványhoz fűzte fel gondolatait elmondva, hogy csak a Jobbiknak van valódi programja, a Fidesz és az MSZP egymás besározásával foglalkozik a kampányban, ellenben ők bemutatják, hogy miként képzelik el a munkahelyteremtést, a közbiztonságot és az elszámoltatást. Ezért pártjuk nem is árul zsábamacskát, nem véletlen tehát az sem, hogy

Vona Gábor

a legnépszerűbb ellenzéki miniszterelnök-jelölt, és ha kormányra kerülnek, az elmúlt 24 évet fogják leváltani. „Tegye fel a kezét, aki szerint az elmúlt időszakban nem csak egy

Simon Gábor

volt” – hangzott a kérés, majd lendültek is a karok a magasba szép számmal. Rácz ki is emelte a fórumon, hogy miért fontos a valódi elszámoltatás, a mentelmi jog eltörlése, a kommunista idők vezetői luxusnyugdíjainak elvétele és szétosztása a kisnyugdíjasok közt, az ügynöklisták nyilvánosságra hozása, a titkosítások feloldása.

Tóth Péter

, a Jobbik megyei és szegedi elnöke, a 2-es szegedi körzetben induló jelölt szerint a kormány olyan szimbólumokat tett banálissá, mint a „nemzeti” jelzőnk, a koronánk vagy épp a „szabadságharc” kifejezésünk. Utóbbinak különösen fontos lenne visszaadni valódi jelentését, ugyanis Tóth elmondása szerint a gazdasági szabadságharc akkor valósul meg, ha a Tesco kivonul, és a stratégiai ágazataink a francia államtól visszakerülnek hozzánk. „Most nem a császári csapatok tartózkodnak itt, hanem a multik helytartói. Nem éppen jó érzés, hogy mikor fizetem a sárga csekket, akkor annak a francia államnak fizetek, melynek Trianont köszönhetjük. A gazdasági szabadságharc sikeréről akkor beszélhetünk, ha összecsomagol a szomszédban a Démász. Ezt a valódi harcot pedig egyedül a Jobbik indíthatja el” – emelte ki Tóth.

Gyöngyösi: a Fidesz úgy beszél, mint a Jobbik, de úgy tesz, mint az MSZP

Gyöngyösi Márton

országgyűlési képviselő is csatlakozott az előtte szólókhoz kifejtve, hogy a kormányzásban végre paradigmaváltásra lesz szükség, amit pártja tud egyedül garantálni. Az ország adottságához kell igazítani a munkahelyteremtést, a gazdaságélénkítést. A programjuk részletesen lefekteti ezeket a területeket. Ilyen a mezőgazdaság, élelmiszer-, feldolgozóipar, a bányák újranyitása, vízi erőművek építése a folyóinkon, otthonteremtés a magyar építőipar ágazatának bevonásával, az egészségturizmus és az infokommunikáció. „Azért életszagú és reális a programunk, mert az országjárásaink során meghallgattuk az emberek problémáit, és beépítettük azokat elképzeléseink közé” – hangsúlyozta, majd azt is elmondta az országgyűlési képviselő, hogy nem árt vigyázni a Fidesszel, mert „úgy beszél, mint a Jobbik, de úgy cselekszik, mint az MSZP”. Itt megtudhattuk, hogy Gyöngyösi szerint hogyan nyúlta le a kormány a rezsiháborúhoz az ötletet, amit 2010 nyarán már felvetett a Jobbik, akik szakértőivel kiszámolta, hogy a magyarországi közműcégek árképzésében 30 százalék extrapofit van, azonban a Fidesz nem lépett azonnal, hanem a kampányra hangolva kezdte meg a rezsicsökkentést. Szerinte közös a felelőssége abban az előző kormányoknak, hogy 1997-ben az energiaszektort azzal az érvvel privatizálták, hogy az állam nem jó gazda, közben mégis a francia állam tette rá a kezét egy olyan szerződéssel – amit a Horn-kormány kötött meg -, hogy a saját profitján felül a kormányzat a közpénzből garantál még 8 százalékos hasznot az árképzésben. Gyöngyösi több területet is említett, ahol látszatintézkedéseket vél felfedezni valódi helyet. Ilyen a devizahitelesek ügye, ahol engedték a korábbi törvények, hogy uzsorakamatot szedjenek a bankok, miközben a kétharmados erejével azonnal meghúzhatta volna a vonalat az Orbán-kormány. De úgy véli, hogy a legnagyobb nemzeti kincsünk védelmében, a föld megóvásában született törvény sem nyújt valódi védelmet, mert uniós polgár hozzájuthat majd magyar földhöz. A gazdasági szabadságharc kudarcára pedig a bankadót hozta fel Gyöngyösi, ahol saját tapasztalata szerint is nem tudták garantálni azt, hogy bank ne hárítsa rá az ügyfelekre a bevételei kiesését, például a megemelt tranzakciós díjjal. Összegezve megtudhattuk, hogy a Fidesz ugyanúgy a nagy, multinacionális tőke hatása alatt áll és működik, mint elődjei, intézkedései látszatra azok, amik, ha meg nem, akkor megkésettek, vagy a Jobbiktól lettek „importálva”.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.