Számos területen kínál együttműködési lehetőséget a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a kínai cégek számára - mondta az intézmény tudományos és innovációs rektorhelyettese csütörtökön az MTI-nek.
Varró András
annak kapcsán nyilatkozott erről, hogy a kínai Tiencsin városból, 11 szakmai területről több mint 30 kínai vállalat csaknem 40 kínai üzletembere érkezett az egyetem által kínált lehetőségek megismerésére csütörtökön Szegedre. A professzor kiemelte, az SZTE-nek kutatóegyetemi státusa van, és az több tudományterületen az élvonalban van. Elsősorban a lézeres terület, az informatikai, a kémiai vonal erős, de jelentős az orvosbiológiai, a gyógyszerkutatási és a környezetkímélő tudományos módszerek alkalmazása is. Hangsúlyozta: felhívja a delegáció figyelmet Szegedre mint általános tudásközpontra is, a városban ugyanis a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) biológiai kutatóközpontja is jelen van. Ott szintén világszínvonalú orvosbiológiai, genetikai, növénybiológiai kutatások folynak. Varró András hozzátette: az SZTE-nek többéves kapcsolata van Sanghajjal és annak több egyetemével, utóbbiak közül néhánnyal már együttműködési szerződést is kötöttek. "A Konfuciusz Intézet szegedi megnyitása után azt várjuk, hogy ezek a kapcsolatok továbbfejlődnek majd" - mondta. A kínai Tiencsin város vagyonfelügyeleti és vagyonkezelő bizottsága (State-owned Assests Supervison and Administration Committee, SASAC) Oroszországot, Bulgáriát érintő európai körútjának keretében érkezett Magyarországra. A delegáció szerdán magyar-kínai üzleti fórumon vett részt a Parlamentben, majd csütörtökön a Szegedi Tudományegyetemre érkeztek, hogy megvizsgálják, milyen magyarországi partnereket találhatnak. A Kínai-Magyar Üzleti Fórumnak az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont. A küldöttség az egyetem mellett a városházára is ellátogatott, ahol
Botka László
polgármester és
Ujhelyi István
, az Országgyűlés alelnöke fogadta őket. A polgármester úgy fogalmazott: a delegációval való tárgyalás kiváló alapot szolgáltathat a későbbi együttműködésre. Az utóbbi időben jelentősen megnőtt a kínai érdeklődés Szeged iránt, ez azonban kölcsönös, hiszen az itteni vállalkozások számára is gyümölcsöző lehet az együttműködés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.