„Ezek a képek a szépség himnuszai” – fogalmazott Csicsai Antal művészeti író azon a különleges tárlaton, amelyen a Szájjal és Lábbal Festő Művészek Egyesülete tagjainak munkáit csodálhatják meg az érdeklődők.
Hazánkban tizenkét szájjal és lábbal festő művész alkot, közülük négyen mutatkoznak be most munkáikkal Szentmihályon. A sérült és ép embereket szeretné közelebb hozni egymáshoz Szegedi Mozgássérültek Alternatív Egyesülete, amely szájjal és lábbal festő művészek alkotásaiból szervezett tárlatot a Móricz Zsigmond Művelődési Házban. Az egyesület alelnöke,
Ács Péter
portálunknak elmondta, a sérült embereknek egy olyan oldalát szeretnék megismertetni a nagyközönséggel, ami sokak számára ismeretlen, közben a társadalom számára egy olyan értéket képvisel, amely elismerésre méltó. Az Újrafestett valóság című tárlaton négy alkotó,
Kránitzné Tóth Dóra, Kormos László, Deák Ferenc
és
Tápai Lajos
műveit tekinthetik meg az érdeklődők. A Szájjal és Lábbal Festő Művészek Egyesületének tagjai közül a makói Kránitzné Tóth Dóra donga kézzel és donga lábbal született, több műtéten esett át gyermekkorában. Hivatalosan 1996 óta van a szájjal és lábbal festő művészek között, a csendélet és a tájkép a kedvenc témája. Kormos Tibor karok nélkül született, ő ünnepekhez kötőtő, illetve vallási témájú képeket fest legszívesebben. A miskolci Deák Ferenc egy balesetben vesztette el a karjait, a rehabilitáció alatt kezdett el festeni, először lábbal, majd szájjal is megtanulta kezelni az ecsetet. A kiállítás negyedik alkotója, Tápai Lajos pedig szegedi művészcsaládból származik, ő 2000-ben egy balesetben sérült meg. Tápai Lajos némiképp különbözik a többiektől, ugyanis kézzel fest, a földrajz-rajz szakon végzett férfi már gyerekkorában tudta, hogy mintegy követve a családi hagyományokat, nem távolodik el a képzőművészettől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.