Szeged szomszédságában, Gyálaréten, a Szilágyi-major területén épült fel 3,5 hektáron a Tündérkert elnevezésű sport- és egészségtanösvény, ifjúsági élmény- és kalandpark, egy varázslatos mesevilág, amelyet népi építészeti megoldásokkal, faépítményekkel, fajátékokkal alakított ki a Meskete Alapítvány gyerekeknek és vállalkozó kedvű felnőtteknek.
Az alapítvány a Sport és Egészség Tanösvény létesítése DAOP-pályázaton nyert 25 millió forintos uniós támogatást a projektre, amelynek egyik bevallott célja, kimozdítani a gyerekeket, fiatalokat és általuk talán a szüleiket is a négy fal közül, a technika mellől. Kicsalogatni őket a természetbe, ahol a gyermeki kreativitás, a készségek pedagógiai, nevelési és oktatási eszközökkel történő fejlesztése, a fiatalkori aktivitás fokozása, a hétköznapi iskolai és otthoni életben ritkán szerephez jutó, kevéssé ismert, de hasznos és eredményes elméleti meg gyakorlati tudás átadásának módszereivel ismertetik meg őket. A megcélzott területek közé tartozik még a test- és mozgáskultúra fejlesztése éppúgy, mint a mentálhigiénés nevelés, a vizuális és az anyanyelvi kultúra fejlesztése, vagy a fiatalokban formálódó szociális érzékenység meg a tolerancia megerősítése. A játékos módon való tanulás elősegíti az elsajátított ismeretek mélyebb beágyazódását, rögzülését, s ezáltal a hatékonyabb személyiségformálást. „Gyálarét Szeged peremkerülete, amely a központi fejlesztési programokból ritkán tud részesülni. Ez a hely erős civil akaratot acélosított ki, amelynek nagyon sok szép eredménye született. Mindez a helyiek elkötelezettségéről, illetve a hely iránti ragaszkodásukról tanúskodik” – hangsúlyozta a kalandpark avatóünnepségén
Nógrádi Zoltán
országgyűlési képviselő. „Ezáltal Gyálarét kihasználja legnagyobb erőforrását: természeti értékeit. Az urbanizált közegből kiszabadult gyerekek és szüleik találkoznak valami olyasmivel, ami a napi stresszhelyzetben valódi kikapcsolódást, felüdülést jelenthet a számukra.”
Óriási szükség van ilyen és hasonló létesítményekre, folytatta Nógrádi, majd a mórahalmi erdei iskola pozitív példáját hozta fel, ahol a legkisebb természeti csoda is elvarázsolja azt a gyereket, aki ezzel nem találkozik nap mint nap. „A gyerekek felnőtté válása, rugalmas alkalmazkodó-képességük, illetve az, hogy egyáltalán megállják-e a helyüket a gyorsan változó világban, attól is függ, hogy az a fajta tudás és ismeret, amit egy természetközeli helyzetben tudnak magukba szívni, hogyan rögzül bennük” – fejezte be Mórahalom polgármestere.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.