A klaszterek pontos meghatározására ma sincs egységes, mindenki által elfogadott definíció, az azonban bizonyos, olyan együttműködési formáról beszélünk, amely valamilyen piaci előnyökkel jár a vállalkozások számára.
Az SZTE Gazdaságtudományi Kara tavaly novemberben nagy sikerű klaszternapot tartott. Az akkor felmerült kérdésekre és az azóta jelentkező igényekre reagálva ma ismét klaszterfejlesztési workshopot rendeztek az Agora Informatóriumában. Az előadások középpontjában a 2007-2013 közötti magyarországi klaszterfejlesztés tapasztalatainak összegzése, valamint az Európai Unió által a 2014 és 2020 közötti időszakra a klaszterek számára meghatározott irány, és ezek hazai adaptációja állt. A témakörök tárgyalására országos szinten is egyedülálló komplexitásban kerül sor, hangsúlyozta
Lukovics Miklós
, az SZTE stratégia és fejlesztési igazgatója. Az előadók nagy része az SZTE GTK-n végzett, és vált ismert és elismert klaszterpolitikai szakértővé. A rendezvényre igen neves hazai szakértők is elfogadták a meghívást, így az adott tématerületek felelőseitől az érdeklődők első kézből kaphattak információt. A klaszteresedés előnyei éppen a magyar gazdasággal kapcsolatban vetnek fel komoly kérdéseket. Ugyanis, ami nem közvetlen, kézzelfogható anyagi előnnyel jár, az iránt a vállalkozások nem mutatnak semmilyen érdeklődést, hangsúlyozta a szakember. Éppen ezért a mai workshop egyik feladata is az, hogy megpróbálja a számukra közvetíteni: a klaszteresedés igen is jó dolog tud lenni, és rengeteg előnyökkel járhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.