Lakótelepi előadássorozat indult a Csongrád Megyei Kormányhivatal áldozatvédelmi programjának keretében, amellyel lakossági tájékoztatók keretében erősíteni szeretnék az időskorú emberek biztonságérzetét, csökkenteni félelemérzetüket. A tarjáni panellakóknak tartott első rendezvényen Kothencz János, a LÉT mozgalom vezetője üdvözölte a nagyszámú megjelentet és a vendégeket.
A fórumon megjelent
Bodó Imre
országgyűlési képviselő, járási hivatalvezető,
Vass Márton
, a kormányhivatal igazságügyi szolgálatának igazgatója és a projekt koordinátora,
Német Ferenc
, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakkamara országos elnöke,
Zélity László
városi rendőrkapitány,
Rajki Andrea
, a városi rendőrkapitányság bűnügyi osztályának alosztályvezetője,
Batiz István
, a Csongrád Megyei Polgárőr Szervezetek Szövetségének elnöke,
Bakai Krisztián,
a tarjánvárosi rendőrőrs parancsnoka. A lakótelepeken élő időskorú lakosság az elsődleges célpontja annak a kétéves áldozatvédelmi programnak, amely a Nem vagyunk egyedül mottóval indult, s amelyre sikerrel pályázott konzorciumi partnereivel, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysággal és a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamarával együtt a Csongrád Megyei Kormányhivatal. A program további együttműködői: a Szegedi Tudományegyetem, a Szeged-Csanádi Katolikus- és a Csongrádi Református Egyházmegye és a LÉT – Lakótelepi Emberek Érdekképviseleti Társulása. A gyakran elszigeteltségben élőknek életmódjuk, életkörülményeik, egészségi állapotuk, életkoruk miatt csak korlátozott lehetőségük van arra, hogy igénybe vegyék a hivatalos szervek áldozatsegítő szolgáltatásait. Ritka a környezetükben az olyan személy, aki meghallgatja, a társadalmi élethez szükséges praktikus tanácsokkal látja el őket, fizikai segítséget, mentálhigiénés, életvezetési tanácsokat nyújt nekik. Ezért a projekt során az együttműködő partnerek olyan segítő hálót kialakítását tűzték ki célul, amely a magas bűnügyi fertőzöttségű területeken élő, egyedülálló, idős, magányos emberekkel fog törődni.
A tarjáni panel negyedekben a LÉT vállalta ebben a vezető szerepet. A kormányhivatal igazságügyi szolgálatával együttműködésben tájékoztató, figyelemfelhívó rendezvények szervezésébe kezdett. A programok keretében a szakemberek felvilágosító tanfolyamokat tartanak, emellett bűnmegelőzési eszközök használatát mutatják be és a beszereléséhez is segítséget nyújtanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.