A Szegedi Tudományegyetem két karáról közel százan jelentkeztek arra a kurzusra, melynek központi témája az áldozatvédelem. A negyvenórás bűnmegelőzési képzés TÁMOP-támogatás révén indult el az universitason.
„Egy társadalom civilizáltságát, fejlettségét jól le lehet mérni azon, hogy miként viszonyul az erőszakhoz” – közölte a kurzusindító előadáson
Szabó Gábor
. Az SZTE rektora úgy látja, az áldozatvédelemről, az áldozattá válás megelőzéséről és kezeléséről mindenkinek kellene tanulnia, aki később munkája során emberekkel kíván foglalkozni. A „Csongrád megyei összefogás az áldozattá válás megelőzése és áldozatsegítés érdekében” program támogatásával indított 40 órás kurzus gyakorlati képzést is tartalmaz. Ez utóbbi keretében a résztvevők 20 órás kommunikációs, problémamegoldó és kapcsolatteremtő feladatokat oldanak meg. Az „Áldozatvédelem – áldozattá válás és megelőzésének alternatívái” című oktatási modulra a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karáról, valamint a Juhász Gyula Pedagógusképző Karról várták a jelentkezőket. „A kurzus haszonélvezői a hallgatók, illetve azok lesznek, akiket segítenek és ellátnak. Ahogy az egészségügyben szokták mondani, a legbiztosabb gyógyítás a megelőzés, és így van ez az áldozattá válás témájában is. A megelőzés legfontosabb alappillére azonban a tudás” – jelentette ki Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar dékánja.
Barnai Mária
hozzátette, mindenképpen helye van a karon ennek a képzésnek, hiszen az ott végzők sokat fognak találkozni munkájuk során a krízishelyzetbe került emberekkel és az áldozatokkal. A kurzusindító órán
B. Nagy László
kormánymegbízott elmondta, bár a kormányhivatalnak nem feladata az áldozatvédelem, de mégis fontosnak érzi ezt a területet, ezért volt életre hívója a „Nem vagyunk egyedül!” című programnak, amelynek keretében ezt a képzés is elindul. Hozzátette, reméli, akik elvégzik a kurzust, érzékenyebbé válnak a problémákra, és a hallgatók képesek lesznek majd észrevenni, meghallgatni az embereket, illetve segíteni nekik gondjaik megoldásában. „Hogyha egy vagy két embert meg tudnak menteni, akkor ez az egész nem volt hiábavaló és a projekt megvalósította a célját” – hangsúlyozta B. Nagy.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.