Közélet

Bodó Imre a szegedi járási hivatal vezetője (FRISSÍTVE)

Bodó Imre a szegedi járási hivatal vezetője (FRISSÍTVE)

2012. december 17., hétfő
Bodó Imre a szegedi járási hivatal vezetője (FRISSÍTVE)

Esküt tettek hétfőn Budapesten az alaptörvényre a járási hivatalok vezetői. Január 1-jével 175 járási, a fővárosban pedig 23 kerületi hivatal jön létre. A szegedi járási hivatal vezetőjének Bodó Imre országgyűlési képviselőt választották.

A kinevezettek közül tizenegyen polgármesterek - nekik összeférhetetlenség miatt le kell majd mondaniuk -, heten pedig országgyűlési képviselők, akik mandátumukat a következő parlamenti választásig megőrizhetik. A 198 járási hivatalból háromnak - Békés megyében a békésinek, Csongrád megyében a kistelekinek, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a nyíregyházinak - egyelőre csak megbízott vezetője lesz. Az MTI úgy tudja, a hivatalvezetők közül minden második nő, kétharmaduk jogász, átlagosan 12 év közigazgatási gyakorlattal rendelkeznek, többségük jegyző vagy aljegyző. Csongrád megyében

hét járásközpontot

alakítanak ki, a szegedi járási hivatal vezetőjének

Bodó Imre

országgyűlési képviselőt, Tiszasziget polgármesterét választották. A megye járási vezetőinek listája alább olvasható:

Csongrád:

Holubán Csilla

Makó:

Weszely Tamás

Kistelek (megbízott):

Darabos Orsolya Katalin

Mórahalom:

Szántó Mária

Hódmezővásárhely:

Makó András

Szeged:

Bodó Imre

Szentes:

Tóth Flórián A kisteleki járások élére megbízott vezetőként választották

Darabos Orsolya Katalint

. Ennek okáról

Varga Márta

, a Csongrád Megyei Kormányhivatal kommunikációs vezetője úgy nyilatkozott: a kormánymegbízott a térség polgármestereivel és közigazgatási szakembereivel egyeztetve választotta ki a legalkalmasabb személyt, Darabos Orsolya Katalin azonban a kötelezően előírt öt helyett csak négy és fél év közigazgatási szakmai tapasztalattal rendelkezik. Az elkövetkező fél évben így megbízott vezetőként láthatja el feladatát. Varga Márta kiemelte:

B. Nagy László

kormánymegbízott azért tartotta fontosnak támogatni a javaslatot, mert a kezdeti időszakban olyan embereket szeretnének a járások élére, akik bírják a helyi közösségek bizalmát.

Csongrád megye járási hivatalainak vezetői

Dr. Makó András, Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Dr. Makó András 1968-ban született Hódmezővásárhelyen. 1998-ban az Államigazgatási Főiskola igazgatásszervező szakán végzett, majd 2002-ben a Pécsi Tudományegyetemen jogászként doktorált. 1988-tól Székkutas Községi Tanácsánál dolgozott adóügyi előadóként, 1990 és 2002 között a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatalban ügyintéző, majd hivatalvezető, irodavezető lett: 2011-től mostani kinevezéséig pedig Hódmezővásárhely aljegyzőjeként dolgozott. Házas, két gyermek édesapja. A Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal székhelye: Hódmezővásárhely. A hódmezővásárhelyi járáshoz tartozó települések: Hódmezővásárhely, Mártély, Mindszent, Székkutas.

Bodó Imre, Szegedi Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Bodó Imre 1962-ben született Szegeden. 2000-ben a Tessedik Sámuel Főiskolán személyügyi szervezőként végzett, 2004-ben a Pécsi Tudományegyetemen humánszervező képesítést szerzett, 2009-ben pedig a Budapesti Corvinus Egyetemen politikai szakértőként diplomázott. Közigazgatási pályáját 1994-ben kezdte Tiszasziget alpolgármestereként, 1998-tól pedig a település polgármestere volt. 2002-től 2010-ig a Csongrád Megyei Közgyűlés képviselője és tanácsnoka volt, 2007 óta országgyűlési képviselő. Házas, két gyermek édesapja. A Szegedi Járási Hivatal székhelye: Szeged. A szegedi járáshoz tartozó települések: Algyő, Deszk, Domaszék, Dóc, Ferencszállás, Klárafalva, Kübekháza, Röszke, Sándorfalva, Szatymaz, Szeged, Tiszasziget, Újszentiván.

Dr. Holubán Csilla, Csongrádi Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Dr. Holubán Csilla 1966-ban született Hódmezővásárhelyen. 2003-ban szociális munkás diplomát szerzett a Szegedi Tudományegyetemen, majd 2008-ban ugyanitt jogászként doktorált. 1991-től a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatal munkatársa volt, először ügyintézőként, majd szabálysértési előadóként, később csoportvezetőként segítette a hivatal munkáját. 2012 szeptemberétől mostani kinevezéséig a hivatal szakmai főtanácsadójaként dolgozott. A Csongrádi Járási Hivatal székhelye: Csongrád. A csongrádi járáshoz tartozó települések: Csanytelek, Csongrád, Felgyő, Tömörkény.

Dr. Szántó Mária, Mórahalmi Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Dr. Szántó Mária 1962-ben született Jászberényben. 1986-ban a József Attila Tudományegyetemen jogászként doktorált, illetve közgazdasági szakokleveles jogász végzettséget is szerzett, majd Európa-jogi szakjogászként diplomázott ugyanitt. 1991-ben az Államigazgatási Főiskolán közigazgatási szervezőként és rendszerelemzőként végzett. Külföldi tanulmányokat folytatott Washingtonban, ahol igazgatást és menedzsmentet tanult. 1986-tól Domaszék, 1996-tól mostani kinevezéséig pedig Mórahalom jegyzőjeként dolgozott. 1995-ben belügyminiszteri dicséretet kapott, 2010-ben Csongrád Megyei Közigazgatásért Díjjal ismerték el munkáját, 2011-ben pedig címzetes főjegyzői díjat kapott. Egy gyermek édesanyja. A Mórahalmi Járási Hivatal székhelye: Mórahalom. A mórahalmi járáshoz tartozó települések: Ásotthalom, Bordány, Forráskút, Mórahalom, Öttömös, Pusztamérges, Ruzsa, Üllés, Zákányszék, Zsombó.

Dr. Tóth Flórián, Szentesi Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Dr. Tóth Flórián 1973-ban született Tiszafüreden. 1998-ban a Miskolci Egyetemen jogászként doktorált. Ügyvédjelöltként kezdett dolgozni, 1999-től jegyzői referens volt a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatalban. 2000-ben Tiszaigar, 2006-ban Fábiánsebestyén jegyzője lett, mely tisztségét mostani kinevezéséig töltötte be. A Szentesi Járási Hivatal székhelye: Szentes. A szentesi járáshoz tartozó települések: Árpádhalom, Derekegyház, Eperjes, Fábiánsebestyén, Nagymágocs, Nagytőke, Szegvár, Szentes.

Weszely Tamás, Makói Járási Hivatal vezetője (Csongrád megye)

Weszely Tamás 1974-ben született Budapesten. 1998-ban a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen agrármérnökként, 2000-ben a Szent István Egyetemen agrárközgazdászként diplomázott. Emellett közbeszerzési referens, valamint létesítménygazdálkodási menedzser szakképesítést is szerzett. 1998 és 1999 között a Magyar Tudományos Akadémia Mezőgazdasági Kutatóintézetének tudományos munkatársaként dolgozott, 1999 és 2002 között a makói polgármesteri hivatal vidékfejlesztési referenseként tevékenykedett, 2001-től 2003-ig óraadó volt a Szegedi Tudományegyetemen. 2000 és 2002 között a Miniszterelnöki Hivatal kistérségi megbízottjaként is dolgozott. 2003-tól csoportvezető és irodavezető volt a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatalban, 2007-től gazdasági vezetőként dolgozott a Makói Oktatási Központban, majd 2008-tól 2011-ig ismét a hódmezővásárhelyi hivatalban megbízott tanácsadóként dolgozott. Házas, három gyermek édesapja. A Makói Járási Hivatal székhelye: Makó. A makói járáshoz tartozó települések: Ambrózfalva, Apátfalva, Csanádalberti, Csanádpalota, Földeák, Királyhegyes, Kiszombor, Kövegy, Magyarcsanád, Makó, Maroslele, Nagyér, Nagylak, Óföldeák, Pitvaros.

Darabos Orsolya Katalin, Kisteleki Járási Hivatal MEGBÍZOTT vezetője (Csongrád megye)

Darabos Orsolya Katalin 1978-ban született Kecskeméten. 2003-ban a Miskolci Egyetemen közgazdász diplomát szerzett, majd 2005-ben Európa szakértőként végzett a Szegedi Tudományegyetemen. A Kistelek Környéki Települések Területfejlesztési Társulásánál vidékfejlesztési menedzserként dolgozott 2001 és 2005 között, majd a kisteleki polgármesteri hivatal tanácsosa három évig. 2008-tól mostani kinevezéséig, a Kistelek Környéki Települések Többcélú Társulásának munkaszervezet vezetője. A Kisteleki Járási Hivatal székhelye: Kistelek. A kisteleki járáshoz tartozó települések: Baks, Balástya, Csengele, Kistelek, Ópusztaszer, Pusztaszer.

Orbán: a polgárok államát kell megtestesíteniük a járási hivatalok vezetőinek

A járási hivatalok vezetőinek a polgárok államát kell megtestesíteniük, ők lesznek "az állam emberei" - mondta

Orbán Viktor

miniszterelnök a hivatalvezetők hétfői kinevezési ünnepségén, Budapesten.

A január 1-jével létrejövő járási - a fővárosban pedig a kerületi - hivatalok lesznek azok a pontok, ahol az emberek a leggyakrabban találkoznak majd az állammal, ezért nagy felelősség hárul e hivatalokra és vezetőikre, ők lesznek ugyanis az állam képviselői, "az állam emberei" - hangsúlyozta a kormányfő. A hivatalvezetőkön múlik, hogy az emberek valóban úgy érezzék, minőségi változás történt a közigazgatásban, és az újjászervezett magyar állam képes betölteni a 21. században tőle elvárt funkciókat - mondta. A minőségi változást abban is meg kell mutatniuk, hogy mindig szem előtt tartják: nem az emberek vannak a közhivatalokért, hanem fordítva, a közhivatalok az emberekért - tette hozzá Orbán Viktor, azzal összegezve, hogy a járási hivatalban szerzett tapasztalat adja majd azt a képet, amelyet az emberek saját államukról alkotnak. Ezért a hivatalok alkalmazottai nem lehetnek személyválogatóak, hanem mindig barátságosan kell fogadniuk az ügyfeleket. Megfogalmazása szerint az állam nem egy arctalan, lélektelen mechanizmus, és annak ellenére sem tekinthető puszta gépezetnek, hogy a pontos működéshez és az elszámoltathatósághoz a napi rutin, a "napi robot" is hozzátartozik. A miniszterelnök úgy látja, az elkövetkező időszakban az állam az eddigieknél nagyobb és másfajta szerepet fog kapni nemcsak Magyarországon, hanem az egész nyugati világban, ezért az államot meg kell erősíteni. A magyar átalakításokról szólva kifejtette: 2013. január 1-jével az államigazgatási feladatok átkerülnek a járási hivatalokhoz, a helyi ügyek azonban megmaradnak az önkormányzatoknál. "Reményeink szerint az állam úgy fogja visszavenni saját feladatait, hogy maximális mértékben tiszteletben tartja az önkormányzatok autonómiáját, és garantálja a járásokhoz került korábbi önkormányzati dolgozók ellátmányát és bérét is" - mondta. Az állam újjászervezése egyik fontos elemének a profiltisztítást nevezte, amelynek része a járási hivatalok létrehozása is. "Az állam a mai napon visszaveszi mindazt, ami az övé, amit neki kell ellátnia" - jelentette ki a kormányfő, aki szerint az állam megerősítése nem valamiféle etatista szemléletből ered, hanem "saját, jól felfogott érdekünkből". Beszédében egyúttal köszönetet mondott egyrészt

Boross Péter

volt kormányfőnek, egykori belügyminiszternek, aki a közigazgatás átszervezésének során minden szakmai javaslatot górcső alá vett, másrészt

Navracsics Tibor

miniszterelnök-helyettesnek, közigazgatási és igazságügyi miniszternek, tekintélyes részben ugyanis neki köszönhető, hogy elérkezett a hivatalvezetők eskütételének pillanata. Orbán Viktor jelezte ugyanakkor azt is, hogy maradt még néhány nyitott kérdés, vizsgálni fogják ugyanis például azt, melyek még azok az államigazgatási munkák, amelyeket megyei hivatalokból érdemes irányítani.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.