Amellett, hogy a kedves szakmák közé sorolja a városi folklór, az egyik legfelelősségteljesebb munkák egyike is a kéményseprői hivatás. „A feladatunk fontossága leginkább a fűtésszezon kezdetekor, annak elején jelenik meg a médiában, de munkatársaink egész évben végzik tevékenységüket” – mondta el portálunknak Lajkó László kirendeltség-vezető.
A Szegedi Kéményseprőipari Kft. munkatársa kiemelte: a legfontosabb szempont, hogy minden címre, minden kéményhez el tudjunk jutni évente, ahol elsősorban a kémények átjárhatóságát, illetve ha kell, akkor azok tisztítását végzik el a szakemberek. „Az egész ország területén még mindig jellemzőek a nyílt égésterű, úgynevezett B típusú készülékek, az országban 80-90 százalékban vannak jelen ezek a berendezések. Itt a kéményseprőnek nagyon fontos ellenőrizni azt, hogy a megfelelő légbeáramlás megvan-e, ki tud-e alakulni a huzat, szereltek-e föl elszívó ventilátorokat, páraelszívót, ugyanis ezek könnyen meg tudják fordítani a huzatot, ami katasztrofális lehet” – magyarázta
Lajkó László
. A szakember példaként említette, hogy egy 24 kilowattos gázkazán 40 köbméter levegőt igényel óránként, míg egy kilogramm fa elégetéséhez 7-8 köbméter levegő kell, és talán kevesen tudják, hogy egy lakásban működő szagelszívó óránként 600 köbméter levegőt szív el, amit pótolni kell a külső levegő bejuttatásával. Ellenkező esetben a szagelszívó hatására a tüzelőberendezés kéményében megfordul a huzat, és a kéményből az égéstermékkel szennyezett levegő kerül vissza a lakótérbe. Az a javaslatom, hogy amint lehet, cseréljék le modernebb, biztonságosabb C típusú, zárt égésterű (turbós) gázkészülékre, ami a lakólégtértől teljesen függetlenül üzemel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.