A szegedi zsidóságot 68 éve, 1944. június 25-én kezdték el a gettóból haláltáborokba szállítani. Erre a borzalmas eseményre emlékeztek vasárnap a Cserzy Mihály utcában és a Zsinagógában.
A hajdani téglagyári gettó bejáratánál felállított emlékoszlopnál (Cserzy Mihály utca 32.) elmondott beszédekkel és koszorúzással kezdődött a szegedi megemlékezés délelőtt 10 órakor, majd a Zsinagógában rótták le a tiszteletüket egy gyászmise keretében közéleti személyiségek, pártok képviselői, a polgármester és szegedi polgárok. Az emlékoszlopnál
B. Nagy László
, a Csongrád Megyei Kormányhivatal vezetője is koszorúzott. A kormánybiztos kiemelte beszédében, hogy a mai megemlékezésnek többek között az is az üzenete, hogy bízunk az összefogás erejében, abban, hogy a demokrácia szelleme és gyakorlata, a nemzeti méltóság, az emberiség melletti szilárd kiállásunk soha többé nem enged teret a fajmítosznak, a gyűlöletnek. „Küzdenünk kell a felejtéssel és felemelni a szavunk mindenféle új ’vagon’, ártalmas megkülönböztetés ellen” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.