A kutyád árulja el a boldogság titkát; nincs rossz kutya, csak felkészületlen gazdi – vallja Mayer Yvette, akit nyugodtan nevezhetnének kutyapszichológusnak, ha létezne ilyen képzés Magyarországon.
„Ez nem idomítás. Problémákat oldok meg” – magyarázza a részleteket
Yvette
. Olyan viselkedészavarokkal fordulnak hozzá például, hogy túl sokat ugat vagy ugrál az eb, ő pedig igyekszik helyreállítani a kutyák lelki egyensúlyát. Jelenleg a Tappancs Állatvédő Alapítványnál is szocializálja a kutyusokat.
Mayer Yvette rengeteg megfigyelésből szerezte a kutyákkal való bánás képességét. „Kilencévesen bátyámmal kiterveltük, hogy nekünk kell egy németjuhász. Az egyetemig nemigazán voltak barátaim, mert volt egy kutyám: vele sétáltam, fagyiztam, tanultam… Ez idő alatt mindent meg tudtam figyelni, amit csinál” – meséli a „kutyatudós”. Majd ismerősei elkezdték kérni a tanácsát, hogy mit tegyenek, ha a kutya kezelhetetlen. Volt néhány ötlete, és bevált. Egyre jobban érdekelte a téma, utánaolvasott, majd összefutott a kóbor Palacsintával az utcán – nemcsak hű társra, hanem a terápiában nélkülözhetetlen segítségre is lelt a kutyában. „Mindenki azt mondja, hogy velem másként viselkednek a kutyák” – mondja Yvette. Hozzáteszi, mindenkinek vannak energiái, mondhatni „elektromos kisugárzásai”, amiket megéreznek a kutyák – ez elárulja, milyen a lelkiállapotunk és milyen emberek vagyunk. Épp ezért Yvette azt tanácsolja, mikor kutyát választunk, nézzük meg az energiaszintjét! Ha temperamentumos, sportos emberek vagyunk, legyen olyan az eb is! Ha lustább, tévénézős fajták, akkor azt a kutyát válasszuk ki az alomból, amelyik nem verekszik a többivel, hanem csendes megfigyelő.
Yvette nem hisz abban, hogy egy kutyának csak egy falkavezére lehet. Egy csecsemőt is kezelhet falkavezérként a kedvencünk – attól válunk azzá, hogy megadunk neki három dolgot, amire szüksége van, és egyben három dolgot mi is megkapunk, aminek a gazdinak szüksége van. Első a testmozgás – ez a legfontosabb egy kutya életében, a feles energia levezetése. Ha felgyülemlenek, jönnek a panaszok. Ebben benne van az is, hogy okítani kell a kutyust, hogy használja az agyát. A második dolog a fegyelem – ami nem egyenlő azzal, hogy jól elverjük az állatot, ha elfutott a macska után, hanem azt jelenti, hogy vannak szabályrendszerek, amiket be kell tartatnunk. A harmadik a szeretet. Ez sem azt jelenti, hogy babusgatni és túletetni kellene kedvencünket. Olyan játékokat játsszunk vele, amitől fejlődnek a képességei, adjunk neki vitaminokat stb. Amit pedig a gazdi kap: tisztelet, bizalom, hűség. „Palacsintát az ölembe vehetem és hintáztathatom, tudja, hogy bármit megtehetek vele, mert én nem ártanék neki. Ha eliramodik a cica után, megengedem neki, hogy fusson, de ha szólok neki, első szóra visszajön, mert bízik bennem” – demonstrálja Yvette az elmondottakat saját példáin.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.