Szerb, bosnyák, valamint magyar foglalkoztatási szakemberek részvételével három napig Szegeden tanácskoztak a Nyugat-Balkáni Szakértői Akadémia keretében együttműködő partnerek. A program célja a határ menti régiókban meglévő jelentős üzleti és munkaerő-piaci lehetőségek összehangolása.
A határ menti régiók munkaerő-piaci és üzleti fejlesztése, munkájának összehangolása érdekében háromnapos konzultáción vettek részt magyar, szerb és bosnyák szakemberek a Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjában. A január 23-25-e között zajló program célja a munkaügyi szervezetek között az állami munkaerő-közvetítő hálózat működtetésével, a foglalkoztatást érintő európai uniós támogatásokkal és az Európai Szociális Alap felhasználásával kapcsolatos tapasztalatok megosztása. A konzultáció zárónapján, szerda délelőtt a delegáció a szegedi kormányablakot is meglátogatta, hogy az ügyfélszolgálat működéséről, valamint az eddigi tapasztalatairól tájékozódjanak. "Nagyszerűen példázza a kormányablak működésének sikerét, hogy az ügyfélfogadás még ilyen illusztris vendégek esetében sem áll le" - mondta
Polner Eörs
, a Csongrád Megyei Kormányhivatal főigazgatója, kiemelve: az elmúlt három nap elérte célját, tanulságait levonva mindenki hasznos tapasztalatokkal gyarapodhatott. A vendégek szerdán a közigazgatási átalakításokról tájékozódhattak, amelyek az elnök szerint történelmi jelentőségű változásokat hoztak. "
Szent István
óta a magyar közigazgatásban nem volt ilyen mértékű átalakításra példa" - emelte ki a vendégeknek. Szerbiából és Boszniából 4-4 fő, a Nemzeti Munkaügyi Hivatalból 3-an, Bács-Kiskun megyéből 4-en, a házigazda Csongrád megye foglalkoztatási szakemberei közül pedig 5-en vettek részt az akadémia programjában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.