Tizenhat képviselő – köztük egy Csongrád megyei – nem szólalt fel tavaly egyszer sem a parlamentben. A leghosszabban, több mint 22 órán át a jobbikos Gaudi-Nagy Tamás beszélt, míg a legtöbbször a szocialista Gúr Nándor kért szót.
A parlament honlapján
elérhetőek a képviselők adatai
, s látható, ki hányszor szólalt fel, illetve mennyi indítványt nyújtott be önállóan vagy éppen képviselőtársaival közösen. Tavaly az LMP frakcióvezetője,
Schiffer András szólalt fel a legtöbbször, és beszélt a legtöbbet a parlamentben, s a 2011-es esztendő első felében
. Az MTI összeállításában olvasható, hogy 2011-ben a leghosszabban
Gaudi-Nagy Tamás
szónokolt, összesen több mint 22 órán keresztül. Schiffer András 18, a jobbikos
Volner János
csaknem 15, az MSZP-s
Göndör István
és
Nyikos László
(Jobbik) pedig 14-14 órán át.
A frakcióvezetők közül a 236-szor megszólaló Schiffer András volt a legaktívabb, őt a fideszes
Lázár János
és a KDNP-s
Harrach Péter
követi a sorban.
Orbán Viktor
miniszterelnök hatvanszor beszélt a parlamentben, összesen hat és fél órát. Tizenhat képviselő – tizennégy fideszes és két ellenzéki – egyáltalán nem szólalt meg tavaly a plenáris üléseken. Nem nyilvánított véleményt például a fideszes
B. Nagy László
Csongrád megyei kormánymegbízott, az első parlamenti ciklusát töltő
Bíró Márk, Cserna Gábor
dunaújvárosi polgármester és
Erdős Norbert
, a Békés megyei kormányhivatal vezetője sem, aki egyébként az Országgyűlés egyik jegyzője. Szótlan maradt
Farkas Flórián
, az Országos Roma Önkormányzat vezetője,
György István
főpolgármester-helyettes,
Horváth István
szekszárdi polgármester,
Kerényi János
Bács-Kiskun megyei kormánymegbízott,
Kovács Ferenc
, a nemzeti összetartozás bizottságának alelnöke,
Kubatov Gábor
, a Fidesz pártigazgatója,
Meggyes Tamás
korábbi esztergomi polgármester,
Molnár Ágnes
, a fejlesztési minisztérium államtitkára és
Rácz Róbert
hajdú-bihari kormánymegbízott, valamint
Csóti György
, de ő csak december 23-án tett képviselői esküt. Rajtuk kívül csak a jobbikos
Rubi Gergely
és az MSZP-frakcióból
Gyurcsány Ferenccel
együtt távozó független
Vitányi Iván
nem szólalt meg az Országgyűlésben az elmúlt évben. További tizennégy képviselő pedig csak egyszer kért szót 2011-ben.
A Csongrád megyei kormánymegbízott,
B. Nagy László
tavaly nem kért szót egyetlen alkalommal sem. Fideszes képviselőtársa,
Bodó Imre
2011-ben hét alkalommal szólalt fel, két alkalommal az Alaptörvény vitájában. Bodó összességében 56 percet beszélt. Leghosszabb ideig a közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény általános vitájában, akkor 10 perc 40 másodpercig tartott felszólalása.
Bohács Zsolt
(Fidesz) két alkalommal szólalt fel tavaly, összességében mintegy 19 percet beszélt.
Botka László
MSZP-s képviselő négy alkalommal beszélt.
összeállításában a leglokálpatriótább képviselőnek titulálta, ugyanis gyakran hivatkozik Szegedre, s ahogy az internetes lap megjegyzi, amelynek ugyanakkor nem egyéni képviselője. Összesen 35,5 percig tartottak felszólalásai, a leghosszabb majd 17 perces a helyi önkormányzatokról szóló törvény általános vitájánál az MSZP vezérszónoki hozzászólása volt. Egy önálló indítványt nyújtott be Botka, illetve képviselőtársaival közösen az önkormányzati törvénnyel kapcsolatban 76-ot.
A fideszes
Farkas Sándor
három ülésnapon öt alkalommal szólalt fel, az agrárgazdaság 2010. évi helyzetéről szóló jelentés elfogadásáról, illetve az agrárgazdaság 2010. évi helyzetéről szóló vezérszónoki felszólalása 19 és fél perces volt, összességében pedig több mint 52 percig beszélt a parlamentben. Három nem önálló indítványt jegyzett tavaly.
Kalmár Ferenc
(KDNP) mintegy 67 percen keresztül beszélt 2011-ben, s 20 alkalommal kért szót. Hat önálló indítványa és 103 nem önálló indítványa volt. Ez utóbbi kategóriában 19 a felsőoktatási törvényhez kapcsolódott, egy a jövő évi költségvetéshez, a fennmaradóak pedig az önkormányzati törvényhez. A Fidesz frakcióvezetője, Lázár János 45 témához 56 alkalommal szólt hozzá, leghosszabb ideig 34 percet beszélt. 32 önálló indítványt nyújtott be az elmúlt esztendőben frakcióvezető, illetve 141-et képviselőtársaival közösen. Mintegy 250 percig, vagyis több mint 4 óra hosszát beszélt.
A szintén fideszes
Mágori Józsefné
36 alkalommal kért szót, s közel másfél órát beszélt, illetve három önálló indítványt nyújtott be. A fideszes megyei területi listáról a parlamentbe jutó
Magyar Anna
megyei közgyűlési elnök 2011-ben 5 alkalommal szólalt fel, összesen közel 15-ben ismertette álláspontját. Egy nem önálló képviselő indítvány köthető nevéhez a tavalyi esztendő parlamenti adatait vizsgálva. Mórahalom fideszes polgármestere,
Nógrádi Zoltán
négy alkalommal kért szót, s 19 és fél percben fejtette ki véleményét. Két önálló és 3 nem önálló indítványt nyújtott be a mögöttünk álló esztendőben. Az MSZP-s
Ujhelyi István
4 alkalommal szólalt fel, összességében 29 percet beszélt. Az Országgyűlés alelnöke 1 önálló és 1 nem önálló indítványt nyújtott be tavaly.
Vincze László
(Fidesz) 8 alkalommal szólalt fel, 31 percet beszélt, míg a jobbikos
Zagyva György Gyula
39-szer kért szót, s körülbelül 135 percben fejtette ki véleményét. A Csongrád megyei területi listáról a parlamentbe jutó képviselő 9 önálló, illetve 14 nem önálló nyújtott be az elmúlt évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.