A Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára szerint a rendészeti terület hatékonyabbá tételéhez nem feltétlenül a források növelésére, hanem a megadott kereteken belül "kellő szakmai kreativitásra" van szükség.
Felkai László
egy pénteki budapesti szakmai konferencián tartott előadásában arról beszélt, "hatalmas tartalékok" vannak abban, hogy az adott jogi és pénzügyi kereteket jobban kihasználják, egyebek mellett a nemzetközi terrorizmus elleni harcban. Az államtitkár szerint felmerül például a kérdés, hogy az afganisztáni hegyek között élő emberek hogyan tudják sakkban tartani Észak-Amerikát, Európát, az anyagi javakat legnagyobb arányban termelő országokat. Erre utalva jelezte: nem biztos abban, hogy Európában - de nem Magyarországon - kialakult-e az a szakpolitikusi réteg, amelyik a rendészetet a rendelkezésre álló eszközrendszerrel hatékonyan tudja kezelni. Felkai László a magyar tudomány ünnepe alkalmából rendezett, Törvényesség, hatékonyság és helyi közbiztonság a rendészetben című konferencia megnyitóján felvetette azt is, hogy adott esetben - ugyancsak a hatékonyság érdekében - a döntéshozók hozzá tudnak-e nyúlni például egy adott nemzetközi jogi normához, vagy inkább elodázzák a szükséges válaszokat vélt "civilizációs alapértékek" védelmére hivatkozva. Ezek között említette a munkaidő hosszának kérdését, valamint a büntetőeljárások során alkalmazott kivételeket, amelyek szerinte kiüresítik a szabályokat. Utóbbira példaként a más országokban szerzett bizonyítékok felhasználásának kérdését hozta. Felkai László azt hangoztatta, ameddig megmaradnak az említett "szent tehenek", addig nem biztos, hogy a hatékonyságot növelni lehet a rendészet területén. A szakmai konferenciát a Belügyi Tudományos Tanács és a Rendőrtiszti Főiskola a magyar tudomány ünnepe alkalmából rendezte, a program az országos konferenciasorozat első állomása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.