Hosszú távú stratégiai megállapodást írt alá a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési vezérigazgatója a Szegedi Tudományegyetem rektorával a GE új szegedi irodájának ünnepélyes átadóján.
A GE Healthcare szegedi kutatócsapata a Szegedi Tudományegyetemmel megvalósuló közös kutatói projektjeivel hozzájárul ahhoz, hogy az orvosok gyorsabban és pontosabban fedezhessék fel a rákos rendellenességeket, így betegek sikeres és teljes gyógyítására is nagyobb esélyünk lehet – fogalmazott az ünnepélyes átadón
Reich Lajos
, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési vezérigazgatója. „Magyarként rendkívül büszke vagyok arra, hogy azok a termékek, amiket ennek az együttműködésnek a keretében kidolgozunk, a világ minden pontjára eljutnak, s elmondhatjuk, ezt magyar orvosok formálták” – hangsúlyozta. A szerződés értelmében az egyetemi klinikák szakorvosai bekapcsolódhatnak a GE termékfejlesztéseibe, illetve a cég szakemberei vendégoktatóként részt vesznek az SZTE-n folyó képzésben. A vállalat ezen felül ösztöndíjat is biztosít az egyetem mester- és doktori képzésben résztvevő hallgatóinak. „Az eddig is sikeresen működő együttműködésünket foglalatuk most hivatalos keretbe. A GE az egyetemmel való együttműködést már tíz évvel ezelőtt is fontosnak tartotta, amit bizonyít, hogy az utóbbi egy évtizedben teljesített kutatás-fejlesztési megbízások volumene meghaladta az évi 100 millió forintot. Ezzel a megállapodással most az egyetem is kinyilatkoztatja, hogy fontos stratégiai partnernek tekinti a GE-t” – mondta el portálunknak
Szabó Gábor
. A Szegedi Tudományegyetem rektora hozzátette, kutatási témákat is jelent a céggel való együttműködés a hallgatók számára, születtek például rangos nemzetközi szaklapban megjelent publikációk, a rektor egyik doktorandusza pedig a közös munka révén megszerezte a PhD fokozatát is. Az ilyen együttműködések abból is szempontból is fontosak, hogy a hallgatók olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amire az iskolapadban ülve nem lenne módjuk. Kákonyi Róbert 2005-ben végzett fizikusként az egyetemen, diplomamunkáját is GE-s együttműködés kapcsán írta. Portálunk kérdésére elmondta, később doktoranduszhallgatóként egy, a érsebészeti röntgenkészülékek modellezését célzó projektbe is be tudott kapcsolódni. Szerinte nem az a legfontosabb, hogy kitűnő eredménnyel végezze el valaki az egyetemet, hanem az, hogy önállóan tudjon dolgozni és meg tudjon oldani egy problémát.
GE programozó mérnökök, Szeged
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.