Magyarországon éves szinten csaknem húszezer agresszív bűncselekmény válik ismertté, amelyek közül mindössze 20-30 kötődik iskolákhoz, az esetek azonban szaporodnak, bár a látencia továbbra is igen magas, vagyis valójában jóval több atrocitás éri a gyerekeket és a pedagógusokat az oktatási intézményekben, mint amennyi a hatóság tudomására jut - írta a Magyar Nemzet hétfőn.
A lap összeállításában idézi
Juhász Zoltán
alezredest, a Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának vezetőjét, aki egy konferencián elmondta: Hajdú-Biharban, Szabolcsban és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a leggyakoribbak az agresszív cselekmények. A negatív statisztika élén Hajdú-Bihar áll, ahol ezer ismertté vált bűncselekményből 432 az erőszakos, a rablások 40 százalékát fiatal- és gyermekkorúak követik el, és minden hetedik erőszakos bűncselekmény elkövetője 18 év alatti, ráadásul a számuk egyre nő. Az iskolai agresszió sokkal aggasztóbb méretű, mint az a bűnügyi statisztikákból kiolvasható - írta a lap, idézve egy 1100 gyermekre kiterjedő felmérést, amely szerint a válaszadók 70 százaléka már részese volt iskolai erőszaknak, 30 százaléka pedig szemlélője volt az eseményeknek. Több mint félezer gyerek nyilatkozott úgy, hogy ő erőszakoskodott másokkal, áldozatnak pedig 278 vallotta magát. Egy másik felmérés szerint azért csak az esetek töredéke válik ismertté, mert a pedagógusok, iskolavezetők igyekeznek eltussolni az iskola hírnevét rontó erőszakos eseteket - írta a Magyar Nemzet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.