Július 1-jétől az MR1-Kossuth Rádió középhullámú adása minden nap a 20 órakor kezdődő Rádiószínház műsorával, amely naponta 21 és 22 óra között ér véget, befejeződik - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) szóvivője szerdán az MTI-vel.
A középhullámú sugárzás különlegessége, hogy - fizikai okokból - napközben az egész Kárpát-medencét beteríti, míg az esti-éjszakai órákban már csak nagyjából Magyarország határáig jut el. A határon túli hallgatók 21 óra után a középhullámú adást már eddig sem tudták fogni. A középhullámú sugárzás napi kezdési időpontja nem változik, továbbra is minden hétköznap hajnali 04.30-kor, szombaton és vasárnap pedig 5 órakor kezdődik ezeken a hullámsávokon - írta Cserháti Ágnes a közleményben. A középhullámú adók teljesítményét nem csökkentik, így napközben továbbra is a korábbi minőségben lehet fogni a piacvezető Kossuth Rádió műsorait. A középhullámú sugárzás esti zárásakor minden nap tájékoztatják a hallgatókat, hogy melyik ultrarövid-hullámú (URH) sávon folytathatják a rádiózást. A csatorna hallgatóinak többsége egyébként most is URH-sávokon rádiózik - közölte a szóvivő. A teljes 24 órás adást az ultrarövid-hullámú adókon, illetve az interneten és műhold segítségével továbbra is változatlan körülmények között sugározzák. Az ultrarövid-hullámú frekvenciák teljes listája megtalálható a
internetes oldalon. A közrádió csatornáinak éves sugárzási költsége mintegy kétmilliárd forint, amelynek csaknem felét a középhullámú sugárzás díja teszi ki. A középhullámú sugárzás adásidejének mostani csökkentésével a közmédia-rendszer mintegy 250 millió forintot takarít meg - áll az MTVA közleményében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.