A Fidesz céges politikáját támadja Nagy Sándor



Büntető feljelentés megtételére szólítja fel az önkormányzatot Nagy Sándor képviselő (Szabad Város Egyesület) a kisebbségi önkormányzati tulajdonban lévő Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Zrt.-nél közelmúltban lezajlott belső ellenőrzési vizsgálat eredménye miatt. A cég élére tavaly decemberben kinevezett volt fideszes országgyűlési és önkormányzati képviselő tizenegy tételben közel 6,7 millió forintot vett fel. A vizsgálat után Dobó László lemondott posztjáról.
„A Fidesz egyetlen szempont alapján állított cégvezetőket a részben vagy teljesen önkormányzati tulajdonú cégek élére, ez pedig a párthoz való lojalitás szempontja – jelentette ki Nagy Sándor keddi sajtótájékoztatóján. A képviselő szerint szinte minden önkormányzati tulajdonú céget fideszes sógor, koma, jó barát vagy pártkáder vezet, sok esetben volt országgyűlési vagy önkormányzati képviselők. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Zrt.-ben az önkormányzat kisebbségi tulajdonnal rendelkezik, s mint ismeretes ennek élére tavaly december 18-án nevezték ki Dobó László volt fideszes országgyűlési és önkormányzati képviselőt.
Nagy Sándor elmondta, hogy nemrégiben ellenőrzés volt a cégnél, melyben
Füzér András
belső ellenőr megállapította, hogy Dobó László vezérigazgató összesen tizenegy tételben február 4-e és március 28-a között közel hatmillió hétszázezer forintot, míg a cég befektetési igazgatója, Molnár Levente két tételben másfél milliót vett fel idén januárban. „Ezeket az összegeket magyarázatuk szerint munkabérelőlegként vették fel, bár az előleg konkrét célja nem szerepel a pénztárbizonylatokon, és a visszafizetés határideje sem. Ezek az ellenőrzést végző szakember szerint kötelező elemek ilyen pénzfelvételeknél” – tette hozzá Nagy Sándor. Dobó László április 8-án lemondott, így új vezető kerül majd a cég élére. „A mi meggyőződésünk szerint ide vezet az, ha a Fidesz zsákmányként kezeli a városi és az állami vagyont. Felszólítjuk az önkormányzatot, hogy az ügyben tegyen büntetőfeljelentést” – hangsúlyozta Nagy Sándor. A képviselő úgy tudja, hogy a pénzt visszafizette Dobó, ám ez szerinte nem befolyásolj a büntethetőséget. Az ügyben megkerestük Dobó Lászlót, amint reagál, közzétesszük.
