Mindszentnél tetőzik a Tisza, a folyó vízszintje a Csongrád megyei városnál hétfő délben 877 centiméter volt; az még bizonytalan, hogy Szegednél emelkedik-e tovább a vízállás – tájékoztatta az Alsó-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Atikövizig) ügyeletvezetője az MTI-t.
Szegednél a folyó vízállása hétfő délben 805 centiméter volt, s az előrejelzések szerint legfeljebb egy-két centimétert emelkedhet – mondta
Priváczkyné Hajdu Zsuzsa.
Ha a Maros vízgyűjtő területére a következő napokban nem hullik jelentős mennyiségű csapadék, a Tisza apadása a hét második felében felgyorsulhat, mivel a torkolatnál már csökkent a Duna vízszintje, így mérséklődött a visszaduzzasztó hatás – közölte a szakember. A gátakon huszonnégy órás figyelőszolgálatot tartanak. A magas vízállás ellenére nem történt olyan árvízi esemény, amely komolyabb beavatkozást igényelt volna, a töltéseken azonban már megjelentek a csurgások, felázások – tudatta az ügyeletvezető. Az Alsó-Tiszán a Hármas-Körös torkolata és az Algyői híd között harmadfokú, a híd és az országhatár között másodfokú készültség mellett védekeznek. A Tisza visszaduzzasztó hatása miatt a Hármas-Körös torkolati szakaszánál harmadfokú, a Maros-torkolatnál másodfokú készültség van érvényben. A Tisza alsó szakaszán az eddigi legmagasabb vízállást 2006 áprilisában mérték: Mindszentnél 1062, Szegednél 1009 centimétert. Az elmúlt napok kedvezőtlen időjárása miatt a belvízzel elöntött területek nagysága tovább nőtt, jelenleg a becslések szerint több mint negyvenezer hektár van víz alatt. Az igazgatóság illetékességi területén Csanádpalotán harmadfokú, Makón és Röszkén másodfokú, hat településen pedig elsőfokú helyi vízkárelhárítási készültség van érvényben. A belvízi védekezésben 159 ember vesz részt – közölte a szakember.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.