Hüvös László
kifejtette, hogy akárcsak a
Gyurcsány–Bajnai
kormány, Botka Lászlóék is csak a választásokig akarják kihúzni, ezért pedig akár valótlan adatokat is hajlandóak feltüntetni a város költségvetésében. Az egy évvel ezelőtti bevételekhez képest hiányzó csaknem kétmilliárd forintot a városvezetés átterheli a szegedi lakosokra és vállalkozókra. A közszolgáltatások díjai évek folyamatosan emelkednek, a távfűtés hődíja például 2006 óta 149 százalékkal nőtt a városban. A frakcióvezető kiemelte, hogy
Botka Lászlót
személyes politikai felelősség is terheli mindezekért a növekvő lakossági terhekért, hiszen az Országgyűlésben valamennyi ide vezető javaslatot megszavazott.
Póda Jenő
azt emelte ki, hogy a 2010-es költségvetésben az 1,7 milliárd forintos hiány mellett a felelőtlen pazarlás a feltűnő. Miközben 228 millióval kevesebb jut szociális ellátásokra, 71 millióval csökken a szociális intézmények működtetésére fordítható összeg és az oktatási intézmények is 401 millió forinttal jutnak kisebb támogatáshoz, addig a polgármesteri keret reprezentációs és kommunikációs kiadásai szinte változatlan összeggel szerepelnek a büdzsében. Hüvös nem vonta kétségbe, hogy ezekre a költségekre is szükség van, de hozzátette, ezek azok a tételek, melyekkel az önkormányzat vezetői előtt végre megmutathatnák, hogy képesek takarékoskodni. Póda módosító indítványt nyújt be, melyben kéri a 2010-re tervezett kötbérek megjelenítését a város költségvetésében, hiszen az elmúlt hónapokban a közlekedési beruházások olyan mértékű csúszásokat szenvedtek, melyek kötbérigénye 100 milliós nagyságrendre tehető. A pénzügyi bizottság alelnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy e tétel figyelmen kívül hagyása azt okozhatja, hogy a büdzsé bevételi oldala jelentősen alultervezetté válik, illetve ez a lépés visszaélésekre is adhat alkalmat.
Hallgassa meg a Rádió88 Hüvös Lászlóval készített hanganyagát!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.