A határon túli magyarság intézményrendszerének segítését, kiépítését és fenntartását, az érdekképviseleteinek támogatását, a nyugati magyarok kettős állampolgárságának rendezését, valamint számukra a magyarországi passzív és aktív választójog biztosítását kéri a mindenkori magyar kormánytól a Nyugat-európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége (NYEOMSZSZ), amely a hét végén tartotta meg rendes évi közgyűlését Prágában – adja hírül az Erdély Ma hírportál.
A közgyűlésen által elfogadott zárónyilatkozat arra kéri a mindenkori magyar kormányt, hogy „a határon túli és nyugati magyarságot a magyar nemzet szerves, elválaszthatatlan részeként kezelje". A NYEOMSZSZ ernyőszervezetként 2001 őszén alakult meg a svédországi Stockholmban. Az alapszabályt 13 országos szervezet, köztük a Cseh- és Morvaországi Magyarok Szövetsége írta alá és fogadta el. A tagok között megtalálhatóak az angliai, ausztriai, dániai, észtországi, finnországi, hollandiai, németországi, norvégiai és svédországi országos magyar szervezetek. Kontinentális szövetségként a NYEOMSZSZ legfontosabb feladatának tekinti a magyar szórványok anyanyelvi oktatásának és közösségmegtartó intézményrendszerének további fejlesztését és erősítését. Ennek súlyát az újonnan nyugatra érkező magyar fiatalok és családok integrációja is növeli. A NYEOMSZSZ nem pártpolitikai irányultságú ernyőszervezetként nyomon követi a Kárpát-medencében, különösen az anyaországban végbemenő politikai, gazdasági és kulturális változásokat. Kötelességének tartja, hogy szavát hallassa a magyar-magyar kapcsolatokat befolyásoló és meghatározó döntéshozatalban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.