A Törökországban és Szíriában pusztító hétfői földrengés után a magyar kormány elsők között ajánlotta fel a katasztrófa súlytotta országoknak a segítségét. Kevesebb, mint 24 órával a földrengés után már magyar mentőalakulatok dolgoztak a helyszínen.
A kormány a Hungary Helps programon keresztül támogatja a törökországi földrengés túlélői után kutató munkát.
A magyar kutatócsapatok munkájáról szerdán délelőtt Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára írt összegzést közösségi oldalán.
A HUNOR mentőcsapat, egy 16 ezer négyzetméteres kárterületen, egyszerre három helyszínen dolgozik folyamatosan. Sok mentőcsapat éjszakára leáll a kereséssel, csak ők 24 órában kutatják a túlélőket, 8 órás váltásban. Tizenkét túlélőt mentettek ki eddig. Ebben a mentőcsapatban dolgozik három szegedi katasztrófavédő, Tátrai János, Maróthi Róbert, Süli Csaba is.
A Terrorelhárítási Központ speciális mentési egysége, öt orvosból, egy ápolóból és további tíz, alpintechnikában jártas, felkészült szakemberből álló csoportja is csatlakozott a mentési munkálatokhoz.
A Pest Megyei Kutató és Mentő Szolgálat 20 fős csapőata 4 fővel dolgozik Törökországban. Kedden hat embert sikerült kimenteniük a romok alól, szerdán pedig három ember, köztük egy 1,5 éves kisfiút mentettek ki a romok közül.
A Baptista Szeretetszolgálat is több mint 24 órája dolgozik a török-szír határ közelében. Két embert, egy 22 éves nőt és egy 22 éves férfit mentettek ki egy százezres városoban a romok közül.
A Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány Kutató Mentő Alakulata7 fős csapatával csatlakozott a kereséshez, őket 3, nemzetközi minősítésű kereső kutya is segít az eredményes munkában.
Szintén Törökországban dolgozik az Életjel mentőcsoport, akik kedden délután csatlakoztak a kutatáshoz a Külgazdsági és Külügyminisztérium felkérésére.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat szíriai Latakia városban állítja fel első mobil klinikáját a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. Az egészségügyi ellátó állomás mellett első segítő pontot, úgynevezett hotspotot is kialakítanak a városban a magyar segélyszervezet humanitárius szakemberének útmutatása alapján.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.