Mit jelent a gyakorlatban a manapság oly népszerű szociális gazdaság kifejezés? Ezt hozza kézzel fogható közelségbe az a kezdeményezés, amely Csongrád megyében készült kézműves termékeket árul Szegeden, a Rákóczi téren. Az üzlet neve találóan „Helyi-Ség”.
Több megfogalmazás is létezik, amely leírja a szociális gazdaság, a szociális vállalkozások fogalmát. Ezek alapján saját értelmezésünk szerint olyan vállalkozásokat sorolhatunk ide, amelyek tevékenységüket ugyan gazdasági alapon folytatják, de ezt mindenképpen valamilyen társadalmi szerepvállalás mellett teszik. Utóbbi jellemzően foglalkoztatási oldalon valósul meg. És talán ennyi elegendő is az elméletből. „Helyi-Ség” néven indult el Bordányból az a kezdeményezés, amely a megyében készült különböző kézműves termékeket hozza el a szegedi vásárlóknak. A kínálatban található az ivólevek, szörpök, lekvárok, csokoládék és kecskesajtok mellet például horgolt terítő is. A bordányi Homokhátság Szíve Zöldség- és Gyümölcsfeldolgozó Szociális Szövetkezet Szeged egy nagy forgalmú pontján, a Kormányhivatal Rákóczi téri épületében nyitotta meg üzletét, mely november 13-ától látogatható. A Csongrád Megyei Önkormányzat részvételével megvalósuló foglalkoztatási együttműködési program egyik feladata, hogy figyelemmel kísérje a szociális gazdaság fejlődését, beleértve a helyi jó példák bemutatását is. Azt hiszem, most találtunk egyet. Sok sikert kívánunk a kezdeményezéshez A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg. Projekt címe: Csongrád Megyei Gazdaság- és Foglalkoztatás-fejlesztési Együttműködési Program (PAKTUM) Projekt azonosító: TOP-5.1.1-15-CS1-2016-00001 (X)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.