Igaz, a növénytermesztés volumene 2,9, az állattenyésztésé 1,6 százalékkal mérséklődött, ám a szolgáltatásoké három százalékkal nőtt. A termelési volumen összességében 2,1 százalékkal csökkent, és az árak 6,3 százalékkal emelkedtek.
2020-ban a növénytermesztés terén az előző évhez képest csökkent:
A búzatermés hétszázalékos csökkentését csak az árpa (3,6 százalék) és a kukorica (3,2 százalék) termelésének növekedése ellensúlyozta. A tavasz aszályos időjárása a repce fejlődését viselte meg leginkább, de napraforgóból és fehérjenövényekből többet takarítottak be, így az ipari növények mennyisége összességében 3,7 százalékkal zsugorodott. A takarmánynövények és az egyéb növényi termékek mennyisége nem változott.
Az állattenyésztés teljes termelési volumene 1,6 százalékkal mérséklődött, az élő állatok tenyésztése 2,9 százalékkal csökkent, elsősorban a baromfi- és a sertésállomány fogyása miatt. Azonban a szarvasmarha, a juh, a kecske, a ló és az egyéb állatok mennyisége nem változott. Az állati termékek termelése 1,3 százalékkal nőtt, ezen belül a nyers tehéntejé bővült, a többi termék előállítása nem változott.
A ráfordítások közül az állatgyógyászat, a műtrágya-felhasználás és a mezőgazdasági szolgáltatások volumenében következett be bővülés, a többi ráfordítás kevésbé emelkedett, egyedül az állati takarmányok felhasználása csökkent. Összességében így az úgynevezett termelőfelhasználás volumene 0,7, ára 0,2 százalékkal növekedett.
A termelési tényezők munkaerőegységre jutó reáljövedelme tíz százalékkal meghaladta az előző évit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.