Gazdaság

Megemelték a GINOP idei keretét 902 milliárd forintra

Megemelték a GINOP idei keretét 902 milliárd forintra

2015. szeptember 30., szerda
Megemelték a GINOP idei keretét 902 milliárd forintra

A kormány elfogadta a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 2015. évi fejlesztési keretének 74 milliárd forinttal 902 milliárd forintra növelését - mondta Boór Tamás, a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság munkatársa szerdán a Pályázati Tanácsadók Országos Szövetsége (Pátosz) konferenciáján, Budapesten.

Elmondta: eddig a GINOP-ban 22 pályázati felhívás jelent meg 541 milliárd forint keretre, és további 30 pályázat kiírását tervezik a következő három hónapban.

Boór Tamás

az idén tervezett GINOP pályázati felhívásokkal kapcsolatban elmondta, hogy a kis- és középvállalkozások prioritás keretében pályázatot írnak ki a vállalkozói mentorálás támogatására, az ipari parkok fejlesztésére, a barnamezős ipari területek megújítására, a logisztikai fejlesztési központok fejlesztésének támogatására, a professzionális klaszter szervezetek minőségi szolgáltatásának segítésére, a beszállítói integrátárok és kkv-k támogatására, turisztikai szervezetek fejlesztésére. A kutatás-fejlesztés területén pályázatokat jelentetnek meg innovációs voucher, innovációs ökoszisztéma építése, a prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés, a versenyképességi és kiválósági együttműködések, a nemzetközi K+F kapcsolatok fejlesztése, a stratégiai K+F műhelyek kiválósága, a felsőoktatási és ipari együttműködési központnál a kutatási infrastruktúra fejlesztése témakörökben - ismertette Boór Tamás. A tervezett GINOP-pályázatok között szerepel az információs és kommunikációs technológiák (IKT) prioritásban az oktatási intézmények és az IKT-vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és segítése, a startup cégek nemzetközi piacra lépését segítő szakértői, mentori hálózat kialakítása, a közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, intézmények hálózati hozzáféréseinek, kapcsolatainak fejlesztése, továbbá a kormányzati hálózatok konszolidációja, kapacitásainak, teljesítményének növelése - emelte ki Boór Tamás. A foglalkoztatás területén pályázati kiírások jelennek meg még az idén a társadalmi célú vállalkozások ösztönzésére, támogató szolgáltatásra, társadalmi célú vállalkozások ösztönzésére, pályakezdőknek szóló gyakornoki programra, munkahelyi egészség és biztonság fejlesztésére. Támogatásra lehet majd pályázni a szakképzést végzettség nélküli elhagyók számának csökkentésére, a munkaerőpiaci kulcskompetenciák fejlesztésére. A turizmus területén aktív turisztikai hálózatok infrastruktúrájának fejlesztését, a gyógyhelyek komplex turisztikai fejlesztését támogatják - tette hozzá. A konferencián

Selyem Tóth Sándor

, a Miniszterelnökség Vidékfejlesztési Államtitkárságának főosztályvezetője szólt arról, hogy Vidékfejlesztési Programban (VP) 1300 milliárd forint keret áll rendelkezésre. Hozzátette: az idén jelennek meg pályázati felhívások a Vidékfejlesztési Programban, de kifizetések nem lesznek. A főosztályvezető elmondta, hogy az idén a Vidékfejlesztési Programban 36 pályázati felhívást tesznek közzé 750 milliárd forint kerettel. Novemberben megnyílik a pályázati beadói felület az agrárkörnyezet-gazdálkodás témakörben, továbbá támogatásra lehet pályázni majd a kertészet, a szőlészet és borászat, a kisméretű terménytárolók, szárítók fejlesztésére, állattenyésztésre, mezőgazdasági termékek elsődleges feldolgozására, mezőgazdasági kisüzemek, öntözőrendszerek fejlesztésére, a rövid ellátási lánc megszervezésére - mondta Selyem Tóth Sándor, megjegyezve, hogy a fiatal gazdák nemcsak külön támogatási lehetőséget kapnak a Vidékfejlesztési Programban, de a különböző pályázatokon 10 százalékkal nagyobb támogatási lehetőséget is. A Pátosz számítása szerint 2014-2020 között 65 ezer nyertes pályázat lehet, szövetségük tagsága ezek 10 százalékának előkészítésében közreműködhet - mondta Maróczi Imre, a Pátosz elnöke a konferencián.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.