Mintegy harminc vállalkozás és az elhelyezkedést segítő szervezet települt ki kedden a hagyományos őszi egyetemi állásbörzére. Főként informatikai, gazdasági és műszaki területen kínáltak munkát.
A IX. SZTE Őszi Állásbörzére, a IV. Szolgáltatók Börzéjére és az V. SZTE Mesterképzések Nyílt Napjára várták az érdeklődő fiatalokat kedden az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában. Az eseményt
Szabó Gábor
akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora nyitotta meg. Beszédében a professzor úgy fogalmazott, a börze a kölcsönös egymásra találás lehetőségét biztosítja, hiszen ahogy a hallgatók érdeke, hogy jó munkahelyet találjanak, úgy a vállalkozások számára is fontos szempont, hogy képzett munkaerőt alkalmazzanak. Örömét fejezte ki, hogy a Diplomás Pályakövető Rendszer felmérései alapján a szegedi diplomával rendelkezők továbbra is keresettek a munkaerőpiacon, az itt végzőknek általában nem okoz gondot az elhelyezkedés. A rektor a megjelent cégek figyelmébe ajánlotta az Alma Mater Díjat is, melynek pályázati felhívása hamarosan megjelenik. Ezt az elismerést az egyetem minden évben - pályázat alapján - annak a vállalkozásnak ítéli oda, mely a legtöbb SZTE-n végzettet foglalkoztatja, a legintenzívebb szakmai gyakorlati, kutatás-fejlesztési kapcsolatot ápolja az universitasszal. A börzén mintegy harminc vállalkozással és az elhelyezkedést segítő szervezettel, valamint körülbelül tíz, a karriert segítő szolgáltatásokat/termékeket kínáló szolgáltatóval találkozhattak a látogatók. A szervezők fő célja a hallgatók és a kiállító cégek közötti kapcsolat kialakítása volt, ennek érdekében a fiatalok személyesen tehették fel kérdéseiket a megjelent cégek standjainál, informálódhattak az aktuális álláslehetőségekről, nyitott pozíciókról, illetve le is adhatták önéletrajzaikat, motivációs leveleiket. Elsősorban az informatikai, gazdasági és műszaki területeken bukkanhattak lehetőségekre az arra nyitottak, s megfelelő végzettséggel rendelkezők. Helyi, regionális és országos vállalatokkal egyaránt találkozhattak. A Mercedes még egy "Kecskemét" rendszámú autót is magával hozott, s kiállított a TIK előtt. Képviseltette magát a Csongrád Megyei Kormányhivatal, illetve annak munkaügyi központja is.
Pap Ágnestől,
a kormányhivatal humánpolitikai ügyintézőjétől megtudtuk, a kormányhivatal 16 szakigazgatási szervéhez, valamint a 7 járási hivatalhoz várták a jelentkezéseket, fogadták az önéletrajzokat. A megyei rendszerben 1456-an dolgoznak, s bár konkrét állásajánlattal nem érkeztek, a humánpolitikai ügyintéző mindenkit bátorított, mondván, nagy náluk a fluktuáció, s a kormánytisztviselői pálya iránt egyre komolyabb az érdeklődés. A munkaügyi központ munkatársai a diplomás álláslehetőségeket népszerűsítették, de a külföldi munkavállalást népszerűsítő szóróanyaghoz is hozzá lehetett jutni a kormányhivatali standnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.