Harmadik alkalommal ültek le egymással a szegedi non-profit szektor és a profitorientált cégek képviselői, hogy a közös társadalmi szerepvállalásról értekezzenek.
Egy évig tart a Dél-alföldi Régióban és a Vajdaságban az a Magyarország-Szerbia IPA Határonátnyúló Együttműködési Program keretén belül megvalósuló projekt, melynek célja, hogy hatékony együttműködést építsen ki a civil szervezetek, valamint a mikro-, kis- és középvállalkozások között. Három szektorközi fórumon körvonalazták a cégek, valamint alapítványok, egyesületek képviselői, hogy milyen együttműködési formákat alakítanak ki a projekt ezt követő szakaszában, mely a társadalom épülését szolgálja. B. Balogh Edit, a Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért nevű civil szervezet elnöke, és egyben a projekt menedzsere sikeresnek nevezte az eddigi találkozásokat, jópár konkrét ötlet is született későbbi partnerszintű együttműködéshez. A rendezvényen Tóth Xénia, a projekt szakmai vezetője ismertette a projekt fő tudnivalóit, valamint a további rendezvények menetrendjét. Szeptemberben - a szektorközi fórumok eredményeit felhasználva – már szakmai konferencián vitatják meg az együttműködés konkrét formáit. A fórum facilitátora, Pontyos Tamás előadásában konkrét példákat is említett hatékony együttműködésekre. Ha egy cég humánerőforrást, tudást, innovációt tud felajánlani a civileknek, az nem feltétlenül adomány, ahogy ezt korábban értelmezték. Lényeges, hogy a cégek partnert lássanak a civilekben, akik segítenek a természeti környezetük minőségének megőrzésében, a szociális és mentális segítségnyújtásban. Időközben megkezdődtek a vajdasági projektpartnernél is azok a találkozók, amelyeken a mikro, kis- és középvállalatok és a non-profit szféra, azaz a civil szervezetek (egyesületek, alapítványok) képviselői ismerkednek egymással annak reményében, hogy a „vállalatok társadalmi felelősségvállalása” (angol rövidítésben CSR) ügyében együtt tudnak működni a jövőben. Az ősszel már szorosan összekapcsolódik a vajdasági és a magyarországi projekt, hogy a tapasztalatokat átadva, egymást segítve adjanak értelmet a projekt szlogenjének: „Együtt könnyebb!”
A projekt időtartama:
2013.03.01. – 2014.02.28 HUSRB/1203/222/029 Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért Csongrád Megyei Önkéntes Központ Iroda: 6725 Szeged, Kálvária tér 20.
A projekt az Európai Unió pénzügyi támogatásával valósult meg. A sajtóközlemény tartalmáért teljes mértékben a Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért nevű civil szervezet vállalja a felelősséget, és az semmilyen körülmények között nem tekinthető az Európai Unió és / vagy az Irányító Hatóság állásfoglalását tükröző tartalomnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.