Gazdaság

Világgazdaság - Új üzleti modell szükséges a mobilpiacon a UPC szerint

Világgazdaság - Új üzleti modell szükséges a mobilpiacon a UPC szerint

2011. július 26., kedd
Világgazdaság - Új üzleti modell szükséges a mobilpiacon a UPC szerint

A UPC Magyarország folyamatosan vizsgálja egy virtuális mobilszolgáltatási modell lehetőségét - nyilatkozta a Világgazdaság keddi számában Betzalel Kenigsztein, a UPC Magyarország Kft. ügyvezetője, aki szerint az állam nem lenne megfelelő negyedik szereplő a mobilpiacon.

Az ügyvezetőnek komoly kétségei vannak afelől, hogy lesz-e olyan szolgáltató, akinek lenne több százmilliárd forintja egy negyedik mobilhálózat kiépítésére, ráadásul egy érett piacon. Versenyt a virtuális mobilszolgáltatással is lehet generálni - fűzte hozzá.

Betzalel Kenigsztein

- a lapnak adott nyilatkozatban úgy fogalmazott: nem hisz abban, hogy az állam megfelelő szereplő lehet akár csak a virtuális szolgáltatás (MVNO) terén. Az MVNO lehetőségéről a UPC már tárgyalt meglévő mobilszolgáltatókkal, de - a UPC ügyvezetőjének szavai szerint - nem egyszerű a dolog, mivel Magyarországon az ebben az üzleti modellben megosztható hasznot tekintve kisebb a mozgástér, mint a nyugat-európai országokban. A kábelszektorról szólva az ügyvezető a további konszolidáció szükségességére hívta fel a figyelmet, mert "konszolidált, kiegyensúlyozott piaci helyzet szükséges a fenntartható infrastruktúra-alapú versenyhez". A UPC Magyarországon eddig 500 millió eurót fektetett be. A 6,5 százalékos ágazati különadó "átmeneti parkolópályára küldte ... a beruházásokat" - nyilatkozta az ügyvezető. A Világgazdaság közlése szerint a UPC Magyarország az egyik vezető televíziós, széles sávú internet- és telefonszolgáltató. A cég a Liberty Global nemzetközi kábeloperátor 100 százalékos tulajdonú leányvállalata. A magyar cég az 1,2 millió háztartást elérő hálózatán 1,4 millió szolgáltatást üzemeltet. A UPC Magyarország Kft. árbevétele 2010-ben 58,45 milliárd forint volt szemben a 2009. évi 67,22 milliárd forinttal - idézi a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium adatait a lap. Az üzemi szintű veszteség egy év alatt 46,82 milliárd forintról 19,49 milliárdra mérséklődött, az adózott veszteség pedig 66,46 milliárd forintról 37,61 milliárd forintra csökkent. A társaság saját tőkéje mínusz 16,73 milliárd forint a múlt év végén és a hosszúlejáratú kötelezettségei elérik a 154,37 milliárd forintot.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.