Öt magyar cég bekerült a legjobb közép-kelet-európai munkahelyek közé az Aon Hewitt humán erőforrás tanácsadó cég legfrissebb felmérésében.
Az MTI-hez eljuttatott eredmények szerint idén a "Kelet-Közép-Európai Legjobb Munkahely Felmérés" rangsorát a kisvállalati kategóriában a Philip Morris (Szlovákia), a középvállalati kategóriában az Intel (Lengyelország) a nagyvállalati kategóriában pedig az Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System (Lengyelország) vezeti. A magyar cégek közül a középvállalati kategóriában az FGSZ Földgázszállító Zrt. szerezte meg a negyedik, a Nyírségvíz Zrt. pedig az ötödik helyet. A kisvállalati kategóriában három magyar helyezett is van: 2. a Kulcs-Soft, 4. a Merck Vegyi- és Gyógyszeripari Kereskedelmi Kft., és 5. a Debreceni Hőszolgáltató Zrt. A felmérés eredményei szerint a regionális legjobb munkahelyek elkötelezett munkatársakkal rendelkeznek, dolgozóik 78 százaléka lojális vállalatához, ellentétben az átlagos 55 százalékkal, valamint nagyon jó vezetőik vannak. A felsővezetők vezetői készségeit az alkalmazottak elismerik, munkájukat hatékonynak értékelik, kommunikációjukat nyitottnak tartják, és úgy látják, a vezetők egyaránt figyelembe veszik a cég és a dolgozók érdekeit is, valamint az alkalmazottakat a szervezet legértékesebb erőforrásnak tekintik. A válság és a biztonság hiánya miatt korábban az elégedetlen dolgozók sem hagyták el állásukat. A felmérés eredményei szerint ugyanakkor mostanra megnőtt az igény a munkahelyváltás iránt, különösen azoknál a vállalatoknál, amelyeknél alacsonyabb az elkötelezettségi szint. A gazdasági válság nehéz időszaka után a Legjobb Munkahely Felmérés jellemzően a dolgozói elkötelezettség javulásáról számol be. A tavalyi adatokhoz képest a kelet-közép-európai régióban a dolgozók elkötelezettsége 3 százalékponttal nőtt, ez összhangban van a globális trendekkel - derül ki a felmérésből. Az Aon Hewitt 8 országban (Magyarország mellett Ausztriában, Bulgáriában, Csehországban, Lengyelországban, Szlovákiában, Törökországban és Ukrajnában) 479 vállalat dolgozóit és felsővezetőit kérdezte meg. A résztvevő szervezetek rangsorolása objektív szempontokon alapul: a végső rangsor kialakításánál 60 százalékos súllyal esett latba, hogyan értékelték munkahelyüket az adott vállalat dolgozói, a fennmaradó 40 százalékot pedig az úgynevezett "Összehangoltság mutató" határozza meg, amely azt vizsgálja, hogy a dolgozói igények, adott cég humán erőforrás gyakorlatai illetve a felső vezetés stratégiai elképzelései összhangban állnak-e egymással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.