A 30 foknál melegebb még a nyárimádóknak is megpróbáltatás, hacsak nem a vízpart mellett kapja el őket a kánikula, hanem mondjuk dolgozniuk kell. Ebben a melegben szinte semmit nem kívánunk a folyadékon kívül, esetleg némi gyümölcsöt, pedig valamit ennünk kell, hogy elkerüljük a hűvös esték farkasétvágyát. Mi sem jobb erre egy hideg levesnél. Könnyű, egészséges, hűsít és legtöbbjük pillanatok alatt kész van.
Hozzávalók:
- 1/2 kg zöldbab - 1 nagy fej hagyma - 1 db paradicsom - fél paprika - 2 dl tejföl - 1 ek liszt - só - ecet
Elkészítés:
Az összedarabolt zöldbabot, megtisztított hagymát, paprikát, cikkekbe vágott paradicsomot tegyük fel főni annyi vízben, amennyi levest szeretnénk. Sózzuk meg ízlés szerint. Ha a bab megpuhult (kb. 20 perc), készítsünk habarást a tejföllel és liszttel, majd forraljuk össze a levest. Aki savanykásabban szereti a végén ecettel ízesítheti. Pirított kenyérkockákkal is gazdagíthatjuk.
Hozzávalók:
- 2-3 ek liszt - 4-5 db kovászos uborka - 2-3 db friss uborka - 3-4 dl uborkalé - 2 dl tejföl vagy joghurt - 1 ek mazsola - kapor
Elkészítés:
A lisztet kevés vízzel felfőzzük. Ez a massza adja a leves sűrűségét. A főzést ezzel befejeztük. Lassan hozzákeverjük a tejfölt, a kockára vágott kovászos és friss uborkát, beledobjuk a megmosott mazsolát, az összevágott kaprot, és felengedjük az uborkalével.
Hozzávalók:
- 1 l paradicsomlé - 1 közepes uborka - 1 kis fej hagyma - 1 db paprika - 1 citrom leve - 1 ek borecet - 1 ek olívaolaj - só - bors
Elkészítés:
A hagymát apróra vágjuk, a paprikát és az uborkát úgyszintén. Tálaláskor ráöntjük a már több órája jégen hűlő paradicsom - citrom - borecet - olaj - só - bors keveréket.
Hozzávalók:
- 1 nagyobb sárgadinnye - 4 dl joghurt - 2 dl tejföl - 3 ek cukor - 1 ek méz - csipetnyi só
Elkészítés:
A dinnyét kettévágjuk, magjait kiskanállal kikaparjuk, de csak óvatosan, mert a mag melletti rész a legédesebb. Dekorációs – és nassolás - célra tegyünk félre néhány vékony szeletet, a többit kanállal kikanalazzuk, pürésítsük (de ha érett a dinnye, akár villával is megtörhetjük). A dinnyepüréhez hozzákeverjük a joghurtot, a tejfölt és a cukrot, sóval ízesítjük és a tetejét a félretett dinnyedarabkákkal díszítjük. Jéghidegre behűtve,fagyigombóccal, a dinnye héjában tálaljuk.
Hozzávalók:
- 60 dkg meggy - 15 dkg cukor - 2 dl tej - 2 dl tejszín - 1 ek liszt - 1 dl citromlé - szegfűszeg, fahéj - csipet só
Elkészítés:
A csumázott, megmosott meggyet 7 dl hideg vízben odateszünk főni a cukorral, csipetnyi sóval, néhány szem szegfűszeggel, kis darab fahéjjal, egy deci citromlével ízesítve. Mikor a meggy megpuhult – folyamatosan figyeljük, mert könnyen szétfőhet – beleöntjük a 2 deciliter tejszínnel elkavart liszt és 2 deciliter tejből készült habarást. Aki még egyet szeretne dobni a levesen mielőtt levenné a tűzről 1 deciliter vörösborral ízesítheti a levest. S ha még ennyi sem elég, tálalás előtt konyakot is önthetünk bele. Enélkül is nagyon finom. Egyetlen hibája, hogy meg kell várni míg kihűl.
Hozzávalók:
- 1/2 l tej - 20 dkg őszibarack - 20 dkg meggy - 4 nagy alma - 8 szem sárgabarack - 1 csomag vanília ízű pudingpor - citromlé - fahéj - szegfűszeg - vaníliáscukor - szerecsendió
Elkészítés:
Az összes szeletekre és félbe vágott gyümölcsöt beleöntöm egy lábosba. (A barackot és almát kisebb kockára vágom). Teszek hozzá szegfűszeget, fahéjat (ez lehet egész, illetve őrölt is ízlés szerint), kevés citromlevet és forrástól számított kb. 5 percig főzőm. Addig a pudingport kikeverem egy kis tejjel illetve a vaníliás cukorral és a levesbe öntöm. Tejjel hígítom, és a legvégén beleteszek egy csipetnyi őrölt szerecsendiót. Hűtve tejszínhabbal, illetve vaníliafagyival az igazi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.