Különbséget kell tenni kereszténység és iszlám között is
A megkülönböztetés nélküli bevándorlás mindenhol és minden esetben negatív hatással jár - jelentette ki az olasz-francia határváros, Ventimiglia püspöke, Antonio Suetta, aki az Il Tempo napilapban hétfőn azt hangoztatta, hogy különbséget kell tenni kereszténység és iszlám között is.
A migráció által érintett Ventimiglia és San Remo püspöke szerint a megkülönböztetés nélküli bevándorlás "nem jó megoldás sem a befogadók, sem a befogadottak számára".
Megjegyezte, teljesen más az a helyzet, amikor valaki tényleges vészhelyzetben van, és más az, amikor
egy másik állam területére való belépésről beszélünk, vagy a létfenntartás biztosításáról.
Antonio Suetta hozzátette, a mindenkori társadalom feladata, hogy objektíven mérlegelje, mekkora súlyt képvisel számára a migráció.
A megkülönböztetés nélküli migrációnak mindenhol és mindig negatív hatása van
- hangoztatta a püspök.
Arra a felvetésre, hogy az egyház a befogadást szorgalmazza, Antonio Suetta kifejtette, az egyház azt is tanítja, hogy a bevándorlóknak kötelességeik is vannak az őket befogadó ország felé, ami a befogadók állította feltételek tiszteletben tartását jelenti.
Arányokról van szó, egyik fél sem veszíthet rajta (..) a globalizált és többnemzetiségű társadalomban meg kell találni a módját a békés együttélésnek
- jelentette ki.
Egy társasház példáját említette:
ha többen élünk ugyanazon a helyen, közös nevezőket kell találni a békés együttéléshez, és ahhoz, hogy együtt jól cselekedjünk. Nem lehet megosztani az oktatást, a munkát, a tereket és ezzel egy időben ellenséges magatartást tanúsítani a befogadók identitását képviselő értékek felé.
Suetta püspök szerint
nagyon is meg kell különböztetni a jelenleg divatos migrációs ideológiát, ami az őrülten korrekt gondolkodásmód részét képezi, és a keresztény szeretetet.
A püspök Luca Ostilio Rinolfi olasz szociológus, politológus kifejezését idézte, aki a politikai korrektséget őrült korrektségre keresztelte át.
Meg kell különböztetni a keresztény és a muszlim vallást is,
mi mások vagyunk, mint az iszlám
- mondta a püspök.
A Milánóban szilveszter éjszaka történteket említette, amikor másodgenerációs bevándorló fiatalok palesztin és más arab országok zászlóit lengették az északolasz város dómja előtti téren, Allah akbart kiáltottak, és a Korán sorait skandálták.
Antonio Suetta kijelentette, nem ért egyet azokkal, akik fiatalok csínytevésének tartják a történteket, és minimalizálják azok horderejét.
Úgy vélte, hasonlóképpen mostanában divatnak számít azt állítani, hogy "minden vallás egyforma. De ez a hozzáállás sérti az intelligenciát: miként lehet azt gondolni, hogy eltérő identitások egyformák? A hit az értelemhez szól, és azt mondani, hogy egyik vallás ugyanannyit ér mint a másik, nem ad megfelelő súlyt a vallásos tapasztalatnak".
Kereszténység és iszlám között nincsen közelség, egyenlőség pedig egyáltalán nincsen. Különbségek vannak, amelyeket el kell ismerni ahhoz, hogy valódi párbeszédet tudjunk megalapozni (..) a muszlim teológia nézetei teljesen mások mint a kereszténységé, amelyre a nyugati civilizáció épül
- mondta.
Az olasz-francia határon található Ventimiglia 2015 óta tranzitállomásnak számít. Az olasz partokon kikötő afrikai bevándorlók Ventimigliában próbálnak meg átjutni Franciaországba, amit az utóbbi években megnehezített a francia oldalon bevezetett határzár.
Korábban naponta több százan, tavaly naponta mintegy ötvenen érkeztek Ventimigliába. Az egyház és civil szervezetek által kialakított menhelyeken húzódnak meg, de nagy részük a szabad ég alatt várakozik az átjutásra. Utoljára októberben az olasz és a francia külügyi és belügyi tárca vezetője egyeztetett a helyzetről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.