XVI. Benedek pápa október 11-től meghirdette a Hit Évét – a dátum a II. Vatikáni Zsinat ötvenedik évfordulójához kötődik. Erről tartott előadást Kiss-Rigó László megyés püspök a Szent Imre Katolikus Egyetemi Szakkollégium szervezésében a Gál Ferenc Hittudományi Főiskola dísztermében.
„
Benedek
pápa azt szerette volna elérni a Hit Évének meghirdetésével, hogy minden magát hívőnek mondó keresztény gyakorlatilag is ismerje és megmutassa a hitét, ne forduljon elő az, hogy nagyon sok hívő ember gyakorlati ateista” – fogalmazott Fény a világnak, fény az egyháznak című előadása kapcsán a püspök atya.
A Hit Éve 2012. október 11-én, vagyis az egyház életében jelentős fordulatot hozó II. Vatikáni Zsinat megnyitásának 50. évfordulóján kezdődött. Ennek a zsinatnak is az volt a célja, hogy a hitet megerősítse, megtisztítsa és rádöbbentsen minden hívő embert, hogy milyen ajándék és lehetőség az életében a hit. A püspök szavai szerint a zsinat úgy van jelen napjainkban, mint egy iránytű, ami utat mutat az egyháznak. A fogalom tisztázásához elmondta, azokat az összejöveteleket, melyeket a világegyházat képviselő püspökök tartanak, és a pápa, Róma püspöke elfogad egyetemes, azaz az egész egyházat érintő tanácskozásnak, egyetemes zsinatoknak nevezzük. A püspöki szinódus pedig különböző időben összehívott, fontos témákat tárgyaló, a pápa által felkért tanácsadó testület, mely azonban nem hoz törvényeket az egyház számára. A II. Vatikáni Zsinat a huszonegyedik zsinat volt a katolikus egyház történetében, és többek között azt célozta, hogy az egyház saját értékét megfogalmazza, mely
Krisztustól
fakad, és azt vonzó módon felkínálja mindenki számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.