A távlati cél, hogy minél gyakrabban cseréljék le az autót az emberek erre a közlekedési eszközre.
A Szegedi Tudományegyetem szeptember 18-án, szerdán az Európai Mobilitási Héthez és Autómentes naphoz csatlakozba biciklis reggelt és ingyenes kerékpárszervizt szervezett. Az eseményen részvevőket müzliszelettel, teával, almával várják a Café TIK-ben – a készlet erejéig. Reggel 9-től egészen 14 óráig pedig bicikli állapotfelmérést és szervizt is kérhetnek a kerékpárral közlekedők az Urban Legend Kerékpárbolt és Szerviz jóvoltából.
Szeged városa kifejezetten jó adottságokkal rendelkezik a kerékpározáshoz. Alföldi városként főleg sík területtel és viszonylag tágas közterületekkel. A szervezők örömére sokan látogattak ki az eseményre. Volt olyan, aki családostul érkezett, apukák, anyukák gyermeküket iskolába, óvodába kísérve kanyarodtak oda, de több egyetemi diák is itt kezdte a napot. Néhányan elektromos rollerrel jöttek, de akadtak gyalogos érdeklődők is, akik kíváncsiak voltak, milyen esemény zajlik éppen.
A tudást, a szakma szeretetét és életszemléletet. Az Szegedi Tudományegyetem évtizedek óta nagy hangsúlyt fektet a környezettudatos magatartás megismertetésére, felismertetésére. Ezért indult évtizedekben mérhetően egyre több területre kiterjedő úgynevezett "zöldítő" program
- nyilatkozta lapunknak Fekete György, az SZTE Sport és Egészség Fejlesztési Program vezetője.
- Az sem véletlen, hogy az SZTE TIK előtt vagyunk. Ez a szervezeti egység, már évekkel ezelőtt "Kerékpárosbarát munkahely címet" szerzett. Közös célunk, hogy élhetőbb környezet vegyen minket körül.
Amire hatással vagyunk az a közlekedés: eljutni A pontból, B pontba.
Az aktív mobilitás a gyaloglás és a kerékpározás nem csodaszerek, de a megfelelő körülmények megléte esetén valós és reális alternatívát jelenthetnek a mindennapi közlekedésben. A kerékpár városi környezetben 5-7 kilométer távolságon belül versenyképes a közösségi közlekedéssel és az autózással szemben. Kis helyigényű eszköz, ezért sűrűn beépített városi területeken előnyös mind közlekedési mind parkolási szempontból.
A kerékpár minden helyzetben rugalmas tud lenni, legyen szó háztól házig való közlekedésről, vagy akár a közösségi közlekedéssel való kombinációról
- hangsúlyozta Fekete György.
- Nem növeli a légszennyezettséget, így fenntartható és hozzájárul a tisztább környezethez. Csendes, ezért csökkenti a zajszennyezést, egészséges, mert fizikai aktivitás, ezért hozzájárul ahhoz, hogy egészségesebben és tovább éljünk kevesebbet legyünk betegek. Mindezek mellett kiváló szabadidős lehetőség, praktikus, megfizethető - ezért sokkal többek számára elérhető - zárta sorait az SZTE Sport és Egészség Fejlesztési Program vezetője.
Az eseményen készült képeket az alábbiakban tekinthető meg:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.