Egyetem

Több mint 440 képzést hirdet a pótfelvételi eljárásban az SZTE

Több mint 440 képzést hirdet a pótfelvételi eljárásban az SZTE

2020. július 31., péntek
Több mint 440 képzést hirdet a pótfelvételi eljárásban az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem 12 kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit 2020-ban, alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken, államilag finanszírozott és költségtérítéses helyekre. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2020. augusztus 9-ig jelentkezhetnek az SZTE képzéseire.

A 2020-as központi felvételi eljárásban a már felvételt nyert több mint 5900 új hallgató mellé további elsőéveseket vár a Szegedi Tudományegyetem. Pótfelvételit hirdet az Állam-és Jogtudományi Kar, az Általános Orvostudományi Kar, a Bartók Béla Művészeti Kar, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar, a Fogorvostudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, a Mérnöki Kar, a Mezőgazdasági Kar, a Természettudományi és Informatikai Kar és az SZTE Tanárképző Központja.

Állami ösztöndíjas képzéseket is hirdet az SZTE A Szegedi Tudományegyetem több mint 440 alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzésen, nappali és levelező tagozaton valamint távoktatási formában kínál pótfelvételi lehetőséget. A pótfelvételi során államilag finanszírozott és költségtérítéses képzéseket is hirdet az intézmény. Államilag finanszírozott alapképzésekre az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon ápolás és betegellátás (ápoló), egészségügyi gondozás és prevenció (védőnő), valamint szociális munka szakokra, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon műszaki szakoktató, óvodapedagógus, szociálpedagógia, tanító és nemzetiségi tanító (német, román, szlovák) szakokra lehet jelentkezni.

Szintén államilag támogatott képzésekre várja a jelentkezőket a Mezőgazdasági Kar, mezőgazdasági mérnöki (magyar és angol nyelven), vadgazda mérnöki és vidékfejlesztési agrármérnöki szakokon, valamint a Mérnöki Kar, élelmiszermérnöki, gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki és műszaki menedzser szakokon. A Természettudományi és Informatikai Kar biomérnöki, gazdaságinformatikus, környezetmérnöki, mérnökinformatikus, molekuláris bionika mérnöki, programtervező informatikus, üzemmérnök-informatikus és villamosmérnöki képzéseit hirdeti meg államilag finanszírozott formában is.

Képzések három városban A legtöbb szakon az SZTE Tanárképző Központ, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, a Bartók Béla Művészeti Kar illetve a Természettudományi és Informatikai Kar hirdet pótfelvételit. A szegedi és hódmezővásárhelyi képzések mellett a pótfelvételizők a Mérnöki Kar orosházi kihelyezett gépészmérnöki képzésére is jelentkezhetnek.

A már diplomával rendelkezőket mintegy 130 mesterképzés várja az Állam-és Jogtudományi Karon, a Bartók Béla Művészeti Karon, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon, az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon, a Gazdaságtudományi Karon, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, a Mérnöki Karon, valamint a Természettudományi és Informatikai Karon.

Ki jelentkezhet? A Szegedi Tudományegyetem által a pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések már elérhetők. Jelentkezni kizárólag elektronikus úton lehet, legkésőbb 2020. augusztus 9-ig. A pótfelvételi során már csak egyetlen képzés jelölhető meg, valamint csak azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 23-án zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba. A 2020. évi felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárainak megállapítása legkésőbb 2020. augusztus 28‐ig megtörténik, ekkor dől el, ki kerül be az általa megjelölt képzésre.

A meghirdetett szakok listája azSZTE pótfelvételioldalán érhető el.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.