Egyetem

Tehetséggondozást segítő tankönyvet írtak az SZTE Biológiai Intézetének oktatói

Tehetséggondozást segítő tankönyvet írtak az SZTE Biológiai Intézetének oktatói

2020. március 8., vasárnap
Tehetséggondozást segítő tankönyvet írtak az SZTE Biológiai Intézetének oktatói

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológiai Intézetének oktatói egy gyakorlatorientált, tehetséggondozást segítő tankönyvet készítettek középiskolai tanároknak. A „Makroszkópos és mikroszkópos biológiai megfigyelések” című kiadvány bemutatóját nemrég tartották a TTIK újszegedi Biológiai Intézetében.

A könyvbemutatót Prof. Dr. Gácser Attila egyetemi tanár, a Biológia Intézet vezetője nyitotta meg. Beszédében kiemelte, hogy a biológia iránti szeretetet, elkötelezettséget szeretnék népszerűsíteni, ezért olyan rendezvényeket szerveznek, amellyel megszólítják a fiatalokat, hogy tudják biztosítani a jövő generációjának utánpótlását. A kiadványt középiskolásoknak és felkészítő tanáraiknak készítették. – Olyan metodikai kísérletek gyűjteménye, amely segíthet abban, hogy biológiaórán vagy fakultáción kivitelezhető kísérleteket tervezzenek meg, vagy szakkörökhöz nyújthat segédanyagot – ajánlotta a középiskolás tanároknak a kötetet Prof. Dr. Gácser Attila. Ez a könyv nagyon jól illeszkedik a természettudomány tanításának jelenleg preferált és ajánlott megközelítéséhez, módszeréhez – nyilatkozta a könyv lektora, Dr. Nagy Lászlóné Dr. Antal Erzsébet adjunktus, a Biológiai Szakmódszertani Csoport vezetője, aki a kutatás alapú tanulás fontosságára hívta fel a figyelmet. A módszer lényege, hogy a diákoknak meg kell ismerniük a tudományos fogalmakat, tényeket, elméleteket, törvényeket, modelleket, de mindemellett a vizsgálati módszereket is. Biztosítani kell, hogy átélhessék a tudományos felfedezések, kutatások élményét, gyakorolhassák, amit a tudósok csinálnak a munkájuk során; problémákat azonosítanak, ismernek fel, kutatási kérdéseket tesznek fel, hipotéziseket fogalmaznak meg, ezek tesztelésére kísérletet terveznek és végeznek, az eredményeket elemzik, értelmezik. Ezekből következtetéseket vonnak le, és a végén bemutathatják az eredményeket.

(Forrás: SZTE)

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.