A világ több mint 160 országára kiterjedő Fulbright Csereprogram nemcsak tanulmányi, oktatói és kutatói ösztöndíjat kínál, hanem olyan különleges lehetőséget is jelent, ami meghatározó befolyással van az ösztöndíjasok életére. A Fulbright a világ egyik legrangosabb ösztöndíja, ami ugyanúgy lehetővé teszi amerikai hallgatóknak, oktatóknak, kutatóknak a külföldi tanulmányutat, mint a külföldieknek az amerikai ösztöndíjat.
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Jókay Károly, a Fulbright Bizottság ügyvezető igazgatója szerdán újították meg azt a két intézmény között fennálló megállapodást, melynek keretében a Szegedi Tudományegyetem vállalja, hogy Fulbright ösztöndíjas amerikai oktatókat fogad, ezzel is erősítve nemzetközi kapcsolatait. A két intézmény között fennálló együttműködés eredményeként 1985 óta 51amerikai ösztöndíjas érkezett Szegedre. Ami pedig a magyar Fulbright ösztöndíjasokat illeti, 1981 óta Szegedről 45-en tanultak, oktattak vagy kutattak az Egyesült Államokban. A szerződés aláírását követően dr. Jókay Károly tájékoztató előadást tart az amerikai tanulás és kutatómunka iránt érdeklődő SZTE-s hallgatóknak és oktatóknak, hiszen közeleg a magyaroknak szóló Fulbright pályázatok leadásának határideje is (hallgatóknak: május 20-a, oktatóknak, kutatóknak: október 10-e).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.