Idén is nőtt az elsőévesek száma a Szegedi Tudományegyetemen, összesen 6234-en kezdhetik meg tanulmányaikat szeptembertől. Az államilag támogatott képzésekre az első helyen jelentkezők 75 százaléka bejutott.
Tovább nőtt a gólyák száma a Tisza-parti egyetemen, szeptembertől 89 hallgatóval többen kezdhetik meg tanulmányaikat, mint az előző évben, vagyis összesen 6234-en. Ezzel párhuzamosan az állami ösztöndíjasok és az önköltséges képzésre jelentkezők száma is emelkedett, utóbbira 1080-an nyertek felvételt - tudtuk meg szerdán
Karsai Krisztinától
, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettesétől. Az SZTE 12 karán 966-féle képzést hirdettek, köztük 7 új szakra várták a jelentkezőket. Karsai Krisztina részletezte: az ETSZK-n ápolás és fizikoterápia mesterszakot indítottak szeptembertől, illetve a természettudományi karon elindult az élelmiszermérnök szak is. A munkaerő-piaci igényekre reagálva idén már 3 karon, a mérnöki, a mezőgazdasági, valamint a természettudomány és informatikai kar 8 szakján hirdettek duális képzést. Az oktatási rektorhelyettes elmondta: az általános felvételi eljárásban a szakkínálat 84 százalékán fogadnak elsőéveseket szeptembertől. Karsai Krisztina azt is hozzátette: az összes szakon 280 pont volt a minimum határ, az SZTE-re jelentkezők átlag pontszáma pedig elérte a 368 pontot. Az universitas legidősebb elsőéves hallgatója egy 66 éves joghallgató, aki levelező képzésben kezdi meg tanulmányait. Az egyetemre 311 nem magyar állampolgárságú hallgatót vettek fel a központi felvételi eljárásban, ami az oktatási rektorhelyettes szerint a nemzetközi felsőoktatási intézménnyé válás fontos mérföldköve.
Az SZTE Tanárképző Központ 2013-ban kezdte meg működését, ez az intézmény fogja át az osztatlan tanárképzéseket. Szeptembertől 298-an kezdik meg tanulmányaikat a 73-féle szakpáron - ezt már
Forgács Tamás
, a központ főigazgatója tette hozzá. Az elsőévesek közül angol- és történelemtanárnak készülnek a legtöbben, a mesterképzésre viszont csökkent a jelentkezők száma.
Keresztes Laura
453 ponttal jutott be a GTK kereskedelem és marketing alapszakra. Portálunknak elmondta, azért választotta ezt a szakot, mert a jövőben egy nagy cég marketing osztályán képzeli el magát. Számára nem volt kérdés, hogy a szegedi egyetemet válassza-e, szegediként is azt vette figyelembe, hogy az intézmény a legjobb helyeket éri el országos és világranglistákon egyaránt. A volt ságváris diák egy felsőfokú angol nyelvvizsgával és egy jó emelt szintű történelemérettségivel érte el a kiváló eredményt. Hozzá hasonlóan rekordpontot ért el
Nagy Botond
is, aki jogász képzésre jelentkezett, mert ügyvéd szeretne lenni. Számára ugyancsak fontos volt, hogy olyan egyetemet válasszon, ami nemzetközi szinten is eredményeket tud felmutatni. Botond 469 ponttal került be az ÁJTK-ra, ahol jogász szakon 465 pontot követeltek meg a felvételizőktől. Ő ságváris diák volt, a kitűnő eredményhez történelem emelt szintű érettségit, valamint felsőfokú nyelvvizsgát tett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.