A Szabadegyetem – Szeged XVI. szemeszterének minden témája gazdagítja a Fény Nemzetközi Éve programsorát. A szimbólumoktól kezdve az orvosi és ipari alkalmazáson át a sötétben végzett titkosszolgálati kutatásokig számos megközelítésében szólnak a szegedi előadók a fényről.
A Szegedi Tudományegyetemen a hallgatók által felvehető általánosan művelő tárgy a Szabadegyetem – Szeged előadássorozat. A XVI. szemeszter programja a Fény Nemzetközi Éve jegyében szerveződött. A szeptember 16-án kezdődő és december 2-án záruló Szabadegyetem – Szeged programján 12 előadó ismerteti a fénnyel kapcsolatos kutatásait. Az SZTE 8 karán és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontban tárgyalt kérdésekből és válaszokból is ízelítőt kap a hallgatóság. Példaként néhány előadás címe: Élet a fényből, Tüzelőanyagok előállítása napenergia segítségével, Fény és információ, A fénymisztika és a templomépítészet, Minden napra egy tojás..., Lézerek a gyógyászatban. – A fény témája lehet a műszaki tudományoktól és találmányoktól kezdve az orvostudományokon át az agrártudományokig számos, a szabadegyetemen is tárgyalható kérdéskörnek – véli a tudománynépszerűsítő programmal foglalkozó közkapcsolati rektorhelyettes. Martinek Tamás szerint a fény ihletője a társadalomtudományok, és a bölcsészettudományok kutatóinak, a művészetekkel foglalkozóknak is, akik mindezt a Szabadegyetem – Szeged hallgatósága elé tárhatják. A szerdánként 18 órakor az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.) konferencia termében kezdődő, ingyenes előadásokról videofelvétel készül. A Szabadegyetem – Szeged korábbi előadásairól, a XVI. szemeszter részletes programjáról informál az
weboldal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.