Egyetem

Felvételi 2012: második-harmadik helyen az SZTE TTIK

Felvételi 2012: második-harmadik helyen az SZTE TTIK

2012. július 26., csütörtök
Felvételi 2012: második-harmadik helyen az SZTE TTIK

Csökkent az összlétszám, de a felsőoktatási intézményekbe jelentkezők több mint 72 százaléka gólya lett – tavaly 69 százalék. A Szegedi Tudományegyetemre pályázók közül idén és tavaly is 42 – az első helyes jelentkezők 80 – százaléka jutott be a Tisza-parti universitas képzéseire. Elkészültek az első összehasonlító statisztikák: az SZTE karai közül a TTIK szerepel a legtöbbet.

A felvett első évesek mintegy 64 százaléka részesül majd állami ösztöndíjban, a többiek önköltséges formában folytathatják felsőfokú tanulmányaikat. Az SZTE-arány: a gólyák 71 százaléka állami ösztöndíjas, 29 százaléka önköltségi díjat fizet. Változott a szakok népszerűségi listája: 2012-ben a gépészmérnöki, a turizmus-vendéglátás, a mérnökinformatikus a legnépszerűbb. Az államilag támogatott helyre bekerülteket nézve változik a toplista: az éllovas gépészmérnök mögött a második helyen a mérnök informatikus, a harmadikon pedig a villamosmérnöki alapszakot találjuk – írja a felvi.hu. A honlap elemzője szerint mesterképzésben idén is a tanári mesterszakra került be a legtöbb leendő nappalis. A második helyen a pszichológia, míg a harmadikon a kommunikáció és médiatudomány mesterszak található. A felvettek intézményenkénti rangsorában előkelő helyen szerepel a szegedi egyetem. A felvi.hu úgy tudja, hogy például a karok közül az ELTE Bölcsészettudományi Kara vette fel a legtöbb (1545) alapszakos nappali munkarendű hallgatót, míg bronzérmes az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar 1307 felvett hallgatóval. Csak az államilag támogatott képzéseket tekintve némileg változik a toplista élmezőnye: ezüstérmes az SZTE TTIK az 1267 felvett hallgatóval. Mesterszakok, nappali munkarendű képzésekre felvett hallgatók száma alapján a mezőnyt – az ELTE mellett – Vidék-Magyarország egyetemei közül a Szegedi Tudományegyetem uralja – mutatja a felvi.hu. Pontosabban a listán az SZTE Bölcsészettudományi Kara ötödik 313, míg az SZTE TTIK a hetedik 254 „mesterjelölttel”.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.