A múlt heti Kormányinfón már Gulyás Gergely is közölte, hogy az egészségügyi szféra dolgozóinak kötelező lesz beoltatni magukat, akkor azonban még pontos részletekkel nem tudott szolgálni. Tegnap este viszont megjelent a Magyar Közlönyben a rendelet, amelyben bevezették az új szabályt.
Már a kormányzati koronavírus információs portálon megszellőztették, hogy estére várható az EÜ dolgozók kötelező oltásáról szóló rendelet: újra berobbanni látszik a járvány a világ számos részén, és bár Magyarországon még nem növekedtek az esetszámok, bizonyos városok szennyvíz koncentrációjában már kimutatható, hogy hamarosan megindulnak felfelé a járványmutatók.
Az augusztus elsején hatályba lépő kormányrendelet kimondja, hogy nem lehet szolgálati jogviszonyt létesíteni azzak az egészségügyi dolgozóval, sem pedig rezidenssel, aki nem rendelkezik a koronavírus elleni védőoltással. Magyarul ez azt jelenti, hogy aki nem vette fel valamelyik vakcinát, nem alkalmazhatják az egészségügyi szolgáltatók, valamint,
Erről picit lejjebb részletesebben is fogunk írni. Azt is behatárolja a rendelet, hogy mely munkakörökben dolgozókat érinti a szabályozás:
A rendelet továbbá kimondja, hogy azok az egészségügyi dolgozók, akik még nem kaptak védőoltást, és saját egészségügyi állapotuk lehetővé teszi valamelyik vakcina felvételét, szeptember elsejéig kapnak "haladékot" ennek pótlására. Aki valamilyen oknál fogva egyik oltóanyagot sem adathatja be magának, szakorvosi véleménnyel kell igazolja azt a munkáltatója felé.
Ha valaki nem kapta meg szeptember első napjáig legalább az első dózist az oltásból, azt kötelezheti a munkáltató, hogy 15 napon belül vegye fel a neki megfelelő vakcinát és igazolja védettségét az erre alkalmas dokumentumok valamelyikével:
Az egydózisos oltások esetében is szeptember elseje a türelmi határidő. A foglalkoztatott jogviszonyátfelmentéssel, illetve felmondással azonnali hatállyal meg kell szüntetni, ha
via Portfolio
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.