Egészség

Allergia elleni harc másképp + VIDEÓ

Allergia elleni harc másképp + VIDEÓ

2011. szeptember 6., kedd
Allergia elleni harc másképp + VIDEÓ

A szokásosnál korábban, július közepén indult idén a parlagfűszezon, s várhatóan szeptember közepén éri el a maximumát a pollen koncentrációja. A sokak számára bosszúságot okozó gyomnövény ellen többféle módon lehet védekezni, s érdemes az alternatív megoldásoknak is utánajárni, hiszen a patikákban kapható szerek mindössze a tüneteket kezelik.

A tünetek jól ismertek sokak számára: orrdugulás, tüsszögés, szembepirosodás, könnyezés, esetleg köhögés. Aki évek óta küzd az allergiával, általában időben felkészül a szezonra, ám évről-évre egyre többen fordulnak orvoshoz ilyen vagy ehhez hasonló tünetekkel. „Évente változik, hogy meddig tart az allergiaszezon, illetve az, hogy mikor is kezdődik. Az azonban elmondható, hogy a kezdetétől számítva körülbelül 6-8 hétig okoz problémákat az allergiásoknak a parlagfű” – tudtuk meg

Bogdány Anikó

orvos-természetgyógyásztól. Mára a veszélyeztetett korcsoportba tartoznak már a kisgyermek is, s bizonyított tény, hogy azok a gyerekek, akik egy éves koruk előtt kapnak tehéntejet, nagyobb korukban sokkal nagyobb arányban lesznek allergiásak. Bogdány Anikó leszögezte, a tünetek megszüntethetők, hiszen számtalan szer van forgalomban, ám ezek csak tüneti szinten kezelik a problémát, s azt sem minden esetben. „Eleinte jól működnek ezek a szerek, aztán az évek múlásával váltani kell egyre erősebbre, esetenként pedig már csak a szteroidok segítenek. Én azonban a szelídebb módszerek híve vagyok, melyek éppoly hatékonyak, és az alapproblémát is próbáljuk kezelni” – hangsúlyozta. Az orvos-természetgyógyász elmondta, az esetek többségében a szervezet nagy mértékű „elszennyeződése” áll a probléma hátterében, hiszen számtalan káros anyaggal vagyunk körülvéve, illetve napi rendszerességgel fogyasztunk tartósítószereket és egyéb „mérgeket”. A szakembertől megtudtuk, egy nagyon alapos tisztító-méregtelenítő kúra után biorezonanciás kezeléssorozatot szoktak végezni az allergénnel. „Ezt nyugalmi időszakban érdemes végezni, vagyis amikor nincs szezonja az adott növénynek, s így a következő szezonban már nem, vagy sokkal kevésbé jelentkezik a probléma” – tájékoztatott Bogdány Anikó. Elektromágneses rezgésekkel fel lehet térképezni a szervezetet, s gyakorlatilag egy óra alatt megtudja a páciens egy ilyen speciális vizsgálat után, hogy mire is allergiás. Ezen anyagok egy részét természetesen el is lehet kerülni, a többit pedig megpróbálják kioltani, s a 6-8 hetes kezeléssel a kapott listát egyharmadára le lehet csökkenteni a szakember tapasztalatai szerint. Bogdány Anikó azt javasolja, hogy változtassunk táplálkozási szokásainkon, hiszen a fehér liszt és cukor mennyiségének csökkentése, esetleg teljes elhagyása önmagában is jelentős javulást hozhat. Hangsúlyozta, hogy minden esetben, amikor antibiotikum kezelésre szorulunk, feltétlenül pótolni kell a kiirtott bélflórát, mert az immunrendszerünk 70%-ért felel.

Tekintse meg a Telin Tv Bogdány Anikó orvos- természetgyógyásszal készített interjúját!

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.