A hajrában kapott góllal kapott ki a Szeged Diósgyőrben

2023. április 27., csütörtök

Az NB I-be jutást a hétvégén kiharcoló Diósgyőr ellen gyors vezetéshez jutott a dobogóra pályázó Szeged-Csanád GA. Holdampf buktatása miatt tizenegyest ítélt a játékvezető az 5. percben amitGéresilőtt a kapuba (0–1). A DVTK ugynan mindent megtett az egyenlítésért, de közben a szegedieknek is akadt lehetősége a gólszerzésre, de ezek kimaradtak. A 31. percben egy szöglet utánBárdosnem hibázott és fejesével egyenlített a Diósgyőr (1–1).

A második félidőt a DVTK irányította, de kék-feketék védelme állta a sarat. A 84. percben azonban a hazaiak találtak egy rést és a csereként beállóJurektalálata döntötte el a meccset.2–1

Kuznyecov Szergej:– Elismerés jár a csapatnak. Szerencsétlen góllal hátrányba kerültünk, az első félidőben több hibát is elkövettünk, és ellenfelünk veszélyes kontrákat tudott vezetni. A szünetben megmutattuk a csapatnak, hogy mit kell kijavítani. Ez meg is történt, így a második játékrészben kapura lőni sem volt esélye az ellenfélnek, sőt, a felezővonalon is alig jött át. A szív, az akarat és a küzdeni tudás ezúttal is döntő volt, megérdemelten nyertünk.
Alekszandar Sztevanovics:– Gratulálok a hazaiaknak az eredményhez és a feljutáshoz. Nekünk sok tapasztalattal szolgált a mérkőzés, hiszen első osztályú csapat volt az ellenfelünk. A találkozót az első félidőben veszítettük el, amikor fegyelmezetten védekeztünk, ragyogó kontrákat vezettünk, mégsem tudtuk megszerezni a második gólt. Vannak még mérkőzések, szeretnénk megszerezni a harmadik helyet.

LABDARÚGÓ NB II, 34. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (1–1)–
Diósgyőr, 3030
néző.Vezette:Sipos Tamás (Szalai Dániel, ifj. Varga Gábor)
DIÓSGYŐR:Danilovics – Farkas D., Szatmári, Bárdos, Medgyes S. (Bokros, 79.) – Bényei (Jurek, 74.), Holdampf, Cseke – Obounet (Könyves, 84.), Lukács D., Lőrinczy.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 74.), Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Szakály D. (Szatmári L., 87.), Papp Á. (Haruna, 87.) – Prosser, Gajdos, Géresi – Bíró B.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics