Kupatavaszt érhet a Fradi győzelme

2022. október 13., csütörtök

Bár az első helyzet a belgrádiak előtt adódott, az első percekben a Ferencváros volt kezdeményezőbb. A hangulat fergeteges volt, a pályán pedig érezhetően ideges volt mindkét csapat. Nem csoda, a Fradi a győzelme már biztos tavaszi folytatást ért a nemzetközi kupában, a Zvezda esetében a vereség éppen az őszi zárás felé sodorhatta a vörösöket.

Fergeteges hangulat volt a mérkőzés első percétől kezdve (Fotó: Kibédi Péter)

Az első negyedóra végére teljesen kiegyenlítődött a játék, ami elsősorban a két tizenhatos között folyt-olykor egészen kemény belépőkkel tarkítva. A 24. percben ha nem is meglepetésre, de némileg váratlanul szerezte meg a vezetést a Fradi. Gojak egy szép csel után adott be balról, a labda megpattan egy szerb védőn, de éppen így lett jó Zachariassennek, aki ballal a jobb alsót vette célba 9 méterről, de a kapus ezt vetődve védte, azonban a kipattanónál már tehetetlen volt, a norvég védő öt méterről a rövid felsőbe lőtt. 1–0

Kristoffer Zachariassen szemfüles gólja hozta meg a Fradi vezetését (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A gól érezhetően megfogta a vendégeket, a Ferencváros játékába viszont lendületet vitt és kisebb mezőnyfölénybe kerültek. A szerbeknek kellett egy szűk negyedóra, hogy visszataláljanak a ritmusokhoz és a 37. percben ismét eljutottak a hazai tizenhatosig, azonban ott elfogyott a tudásuk. A Fradi a félidőben mindenképpen megérdemelten vezetett egy góllal.

A második játékrészben majdnem eltűnt a zöld-fehér vezetés. A 46 . percben ugyan Dibusz kapujában kötött ki a labda, de a kapus és a ferencvárosiak egy emberként jelezték azonnal, hogy kezezés volt, a játékvezető egy rövid VAR vizsgálat után jelezte, hogy valóban Pesics kezéhez ért a labda, a gól ezért érvénytelen.

Remek iramú és harcos mérkőzést láthatott a teltházas Groupama Aréna

Az 53. percben Ryan Mmaee szép szóló után lőtt kapura, a labda egy védőn megpattanva a kapufáról jött ki. A túloldalon viszont éppen a kapufáról pattant be. Mitrovics szólózott, tehette, mert senki nem lépett ki rá, 8 méterről, éles szögből a kapufa tövét találta el, ahonnan a hálóba pattant a labda. 1-1

A bekapott gól után sebességet váltott a Ferencváros, jöttek is a helyzetek, a 61. percben pedig a gól is. Pászka szögletére Samy Mmaee érkezett a tökéletesen és 10 méterről, a jobb felső sarokba fejelt. 2–1

Samy Mmaee tanárian érkezett a szögletre

Nyílt sisakos küzdelem volt a pályán, mindkét oldalon akadt lehetőség a gólszerzésre, de kimaradtak a helyzetek. Negyedórával vége előtt az addigiakhoz képest felfordult a pálya. A belgrádiak vették át az irányítást és folyamatosan veszélyt is jelentettek a Fradi kapujára. A hajrára sem csökkent a nyomás, ugyanakkor a Ferencváros taktikusan tartotta a labdát és ha lehetősége volt ment is kapu felé, Tocmac például a 87. percben milliméterekkel maradt le a meccslabdáról. Az utolsó másodpercben a meccs színvonalát mélyen alúlmúló játékvezető 17 méterről, a kapuval szembe adott szabadrúgást a Zvezdának, amit Dibusz hatalmas bravúrral ütött ki az alsó sarok elől.

Végül egy kitűnő iramú, nagyon színvonalas mérkőzésen megérdemelten nyert a Fradi.

JÖHET A "KUPATAVASZ"?

Mivel a csoport másik mérkőzésén a Monaco 4-0-ra nyert a Trabzonspor ellen, egyelőre csak az biztos, hogy az majd az utolsó két fordulóban dől el, hogy tavasszal pályára léphet-e Fradi a nemzetközi kupában. Mindenesetre a csoport hajráját a Ferencváros első helyről, 3 pont előnnyel várja, két hét múlva a Monaco ellen folyattják majd. Tavasszal utoljára a 2003/04-es szezonban a Debrecennek szurkolhattunk a nemzetközi porondon.