Gyors megoldás születhet a parkolási káosz megszüntetésre az Oroszlán utca környékén


Úgy tűnik, volt hatása szerdai cikkünknek, mivel csütörtökön már lényegesen kevesebben parkoltak szabálytalanul az Oroszlán utca-Bajza utca-Nádor utca környékén.
A helyzet jobb lett, de még mindig van mit csiszolni rajta - úgy tűnik, hogy ebben partner az önkormányzat is.
Csütörtökön egy, a környéken lakó olvasónk írta nekünk, hogy a Bajza utcában folyamatosan dolgoznak a közterület felügyelők, sőt, az egyik szomszédja azt mondta, hogy elszállítottak szabálytalanul parkoló autót a helyszínről.
A helyszínen mi is azt tapasztaltuk, hogy láthatóan kevesebb autó parkol a környéken, sőt, a büntetéseket is láttuk az autók szélvédőjén.
Azonban rend még nincs ott, van még mit tenni.
Ami egyértelműen látszik, hogy a KRESZ táblák kihelyezését ellenőrizni kell. A Deák Ferenc utca Victor Hugo utca és Oroszlán utca közti szakaszára csak engedéllyel lehet(ne) behajtani. Az utca elején egy tábla azonban a Royal Hotel parkolóját jelzi - ez utóbbi évek óta zárva van. Amikor ott jártunk, 20 perc alatt, négy autó haladt át az érintett szakaszon.

A várakozást és megállást tiltó táblák sem teljesen egyértelműek, de ami egyértelműen kirajzolódik: az autósok nem foglalkoznak vele, legtöbbször figyelmen kívül hagyják. Például az Oroszlán utcában, az Oskola utca felől még áruszállítás miatt sem lehetne megállni, mint a képen látszik, mégis megteszik.

- A környéken lakók jelezték a problémát, amit mint önkormányzati képviselő jeleztem a megfelelő helyen.
Nyitott fülekre talált a kérésem, és azonnal cselekedtek a közterület felügyelők.
Emellett az érintett önkormányzati irodától ígéretet kaptam, hogy néhány napon belül helyszínbejárást tartunk, ahol elsősorban a táblák kihelyezését és a parkolási rendet vizsgáljuk majd - mondta Chovanecz Kata. A fideszes önkormányzati képviselő kiemelte, hogy az önkormányzatnak és a lakóknak és az autósoknak is érdeke, hogy mielőbb rend legyen a környéken, amire most jó esély mutatkozik.
TRAGÉDIA IS TÖRTÉNHET A SZABÁLYTALANSÁG MIATT
Cikkünk után Német Ferenc is megkereste lapunkat és egy fontos, talán a legfontosabb előírásra hívta fel a figyelmet. - Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat, ami az egyik legszigorúbb szabályrendszer, kiköti, hogy egy esetleges tűzeset miatt az oltást és mentést végző járműveknek kellő helyet kell biztosítani a megközelítéshez. Ha valaki csak a Bajza utcában megnézi, hogy az autók hogyan parkolnak, annak feltűnhet, hogy sokszor egy tűzóltó autó nem tud sem bekanyarodni az utcába, vagy ha az sikerülne, nem tud ott közlekedni - emelte ki a fideszes önkormányzati képviselő. Hozzátette, hogy egy esetleges tűzesetnél minden másodperc számít, és ha az oltást és mentést késve tudják elkezdeni, az könnyen emberéletet követelhet.